hotel

i

Autor: Stowarzyszenie Traffic Design

Trzy nietypowe „rzeźby” już jesienią staną w Gdyni. Zamieszkają w nich… owady

2021-05-18 16:39

Brzęczące… rzeźby staną w Gdyni. Trzy hotele dla owadów pojawią się w przestrzeni miasta już jesienią. Obiekty wykonane z ekologicznych materiałów to kolejny projekt Stowarzyszenia Traffic Design. Nie będą to jednak typowe domki i ule – każdy z hoteli ma przypominać małe dzieło sztuki.

Jakie gatunki zamieszkają w owadzich hotelach? O tym opowiedziała nam Monika Domańska. Posłuchaj!

Hotele mają też zapewnić przyjazny ekosystem dla owadów i ułatwić im życie w mieście. Według raportu Green Peace, połowa gatunków pszczół żyjących w Polsce jest zagrożona wyginięciem.

"Będą to na wpół hotele wpół rzeźby. Obiekty estetyczne, ale tez funkcjonalne, które znajda się w Parku Kilońskim na Chyloni, w Parku Kamienna Góra oraz na Grabówku. Hotele dla owadów mają pokazać, że ekologiczne obiekty mogą być też piękne i mogą intrygować swoją formą."

-mówi Monika Domańska z Traffic Design.

Domki dla owadów otrzymały dofinansowanie w ramach gdyńskiego konkursu na „wdrażanie dobrych praktyk projektowych w przestrzeni miejskiej”. W tegorocznej edycji skupiono się na zapobieganiu zmianom klimatycznym. Dofinansowanie na realizację otrzymają też autonomiczna szklarnia-zieleniak z punktem edukacyjnym oraz nowy kompleks parkowo-artystyczny.

Źródło: Trzy nietypowe „rzeźby” już jesienią staną w Gdyni. Zamieszkają w nich… owady