Spalony oddział - UCK.

i

Autor: https://zrzutka.pl/wktbap

UCK zbiera pieniądze na remont oddziału po pożarze. Lekarze: „Przywrócenie normalnej pracy to priorytet”

2021-11-30 8:21

Na co dzień walczą o zdrowie swoich pacjentów. Dziś - o swój oddział. Pracownicy Kliniki Pneumonologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku założyli zbiórkę na rzecz remontu swojego oddziału. Ten - przypomnijmy - został prawie całkowicie zniszczony przez pożar, do którego doszło w połowie listopada.

– Pracownicy kliniki we współpracy z administracją szpitala podejmują ogromne wysiłki, aby zapewnić ciągłość opieki nad chorymi. Szybkie przywrócenie normalnej pracy kliniki wymaga jednak znacznych środków finansowych. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie darowizny na rzecz kliniki, co pozwoli przyspieszyć wznowienie jej działalności – czytamy w opisie zbiórki.

Zbiórka za pośrednictwem portalu zrzutka.pl działa od kilku dni. Od tego czas udało się zebrać ponad 12 tys. zł. – Obecnie na miejscu zdarzenia pracuje ubezpieczyciel. Mamy jednak świadomość, że pieniądze nie zostaną nam od razu wypłacone. Stąd też zbiórka ta jest dla nas bardzo kluczowa. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy – zaznacza mówi doktor Piotr Janowiak, inicjator zbiórki.

Obecnie pacjenci kierowani są na inne oddziały.

– Pacjenci aktualnie są rozlokowani w I Klinice Kardiologii oraz na Oddziale Transplantacji Płuc Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej – dodaje Piotr Janowiak.

Przypomnijmy – do pożaru doszło 16 listopada na IV piętrze Centrum Medycyny Nieinwazyjnej - zapalił się sprzęt na Oddziale Pulmunologii. Szpital ewakuował około 300 osób, a trzech pacjentów zostało poszkodowanych. W wyniku akcji gaśniczej zalany został Oddział Położniczy, co spowodowało wstrzymanie pracy jednostki na kilka godzin. 

Źródło: UCK zbiera pieniądze na remont oddziału po pożarze. Lekarze: „Przywrócenie normalnej pracy to priorytet”