Remont na węźle al. AK z al. Sikorskiego w Gdańsku

i

Autor: GZDiZ Prace związane z remontem wiaduktu drogowego i kładki dla pieszych na węźle al. Sikorskiego i al. Armii Krajowej potrwają od 31 maja do 20 listopada

Utrudnienia dla kierowców w rejonie węzła al. Armii Krajowej z al. Sikorskiego w Gdańsku.

2021-05-31 18:00

Od poniedziałku (31/05) prowadzony będzie remont wiaduktu dla skręcających na Chełm od strony Śródmieścia. Jednocześnie odnowiona zostanie kładka dla pieszych na wysokości ulicy Pobiedzisko.

"Naprawa ustroju nośnego, dylatacji oraz balustrad, konserwacja łożysk, wymiana izolacji i nawierzchni oraz umocnienie skarp - to zakres prac remontowych. Od 31 maja prace realizowane będą na dole obiektów, co wymagać będzie zawężenia dolnej jezdni alei Armii Krajowej do jednego pasa ruchu"

- tłumaczy Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

W godzinach nocnych oraz w weekendy dolna jezdnia zamykana będzie w całości, a ruch poprowadzony zostanie górną.

Kolejny etap prac w drugiej połowie czerwca, wtedy remontowany wiadukt zostanie zupełnie zamknięty. 

"Kierowy będą musieli dojechać do skrzyżowania z alei Armii Krajowej z aleją Havla i ulicą Łostowicką, a następnie zawrócić. Do dyspozycji będzie też wybudowany tymczasowy łącznik do zawracania około 100 metrów przed skrzyżowaniem."

Ewentualne korki objechać będzie można ulicą Zaroślak i Cienistą lub Kartuską i Łostowicką. Roboty potrwają do listopada. Inwestycja pochłonie ponad 1,8 miliona złotych.

Dlaczego warto jeść orzechy?
Źródło: Utrudnienia dla kierowców w rejonie węzła al. Armii Krajowej z al. Sikorskiego w Gdańsku