Uwaga, kierowcy! Od poniedziałku (9.08) kolejne zmiany na węźle Gdynia Wielki Kack

2021-08-05 15:33 OSZ
Wielki Kack
Autor: gdynia.pl

W poniedziałek (9.08) nastąpi przełożenie ruchu z jezdni głównych Obwodnicy Trójmiasta na jezdnie równoległe. -Do dyspozycji kierujących nadal będą po dwa pasy ruchu na obwodnicy, jednak na trasie pojawią się zmiany w organizacji ruchu – mówi Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z kolejnym etapem prac przy budowie drogi ekspresowej S6, na węźle Gdynia Wielki Kack w poniedziałek (9.08) ok. godz. 06:00 nastąpi przełożenie ruchu z jezdni głównych Obwodnicy Trójmiasta na jezdnie równoległe. Do dyspozycji kierowców w dalszym ciągu będą po dwa pasy ruchu jezdni, jednak nastąpią zmiany w organizacji ruchu:

-kierowcy jadący z Gdańska do centrum Gdyni będą zjeżdżali na pas wyłączenia -nietypowo -z lewego pasa ruchu;

-na jezdni głównej w kierunku Gdyni Chyloni pojazdy z Chwaszczyna włączą się ze strony lewej;

-na ul. Chwaszczyńskiej od strony Chwaszczyna zostanie zlokalizowane tymczasowe rondo, równocześnie zostanie zlikwidowana sygnalizacja świetlna przy Obwodnicy Trójmiasta. Przejazd z Chyloni do centrum/Karwin będzie możliwy poprzez rondo. Natomiast kierowcy jadący z Chyloni w kierunku Chwaszczyna będą mogli ominąć rondo specjalnym bypassem;

-jadący z Chyloni w kierunku Dąbrowy i Wiczlina zjadą z Obwodnicy Trójmiasta na węźle Nowowiczlińska. Konsekwencją tej zmiany będzie możliwość rozbiórki wiaduktów nad ul. Chwaszczyńską i budowa nowych szerszych obiektów, które pomieszczą po trzy pasy ruchu w każdym kierunku z pasami awaryjnymi. Nastąpi to jeszcze w sierpniu tego roku.

Warto dodać, że na węźle nadal będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dla większej czytelności, na jezdni pojawią się nie tylko znaki pionowe, ale także poziome z piktogramami i numerami dróg.

Źródło: Uwaga, kierowcy! Od poniedziałku (9.08) kolejne zmiany na węźle Gdynia Wielki Kack