Uwaga. Znowu będzie gorąco! Przed weekendem słupki rtęci wskażą nawet 33 stopnie!

i

Autor: Pixabay.com

Uwaga. Znowu będzie gorąco! Przed weekendem słupki rtęci wskażą nawet 33 stopnie!

2021-07-13 13:00

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Od wtorkowego południa (13 lipca)) do czwartkowego wieczora temperatura w dzień może podskoczyć do 33 st. C., w nocy wyniesie od 18 do 21 st.C. Możliwe burze z gradem!

Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze wczoraj cały region zmagał się z burzami i ulewnym deszczem. We wtorek (13 lipca) sytuacja jest już zupełnie inna. Z niemal bezchmurnego nieba leje się żar. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami na Pomorzu. Pomarańczowe alerty IMGW mówią o prognozowanych wskazaniach termometrów, które mogą sięgać nawet 33 stopni w cieniu!

Afrykańskie upały na Pomorzu! Alerty drugiego stopnia nad Bałtykiem mają pozostać w mocy przez najbliższe trzy dni. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 33 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy od 18 do 21 stopni - czytamy w treści ostrzeżenia IMGW, które ma obowiązywać od godziny 13:00 we wtorek (13 lipca) do 20:00 w czwartek (15 lipca). Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oceniono w pomarańczowym alercie na 80 procent.

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci z IMGW.

Super Raport 13.07 (Goście: Sławomir Neumann - PO, Michał Wypij - Porozumienie)
Źródło: Uwaga. Znowu będzie gorąco! Przed weekendem słupki rtęci wskażą nawet 33 stopnie!