Wymaz

i

Autor: Getty Images

W Sopocie punkt szczepień zmienia się w wymazowy, a w Gdańsku kolejki testujących się pilnuje straż miejska

2022-01-27 20:00

Punkt szczepień przeciwko covid-19 zmienia się w punkt wymazowy. To w Sopocie, na górnym odcinku popularnego Monciaka. Dotychczas w kontenerze można było zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Chętnych na szczepienia z czasem coraz mniej, a władze miasta dostrzegają potrzebę utworzenia kolejnych punktów z testami.

- W naszym mieście funkcjonują dwa inne, duże punkty szczepień, w Ergo Arenie oraz w sanatorium MSWiA. Dlatego odpowiadając na aktualne zapotrzebowanie, kontener przy kościele Św. Jerzego, gdzie do tej pory prowadzone były szczepienia, od piątku 28 stycznia będzie punktem testowym, ale tylko dla osób, które posiadają skierowanie w systemie - mówi wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.

W ostatnich dniach zainteresowanie testami na covid gwałtownie wzrosło w Trójmieście, do punktów wymazowych tworzą się ogromne kolejki. W Gdańsku, by nieco poprawić sytuację oczekujących, pracę punktów wspiera straż miejska.

- Strażnicy miejscy zabezpieczają na stałe 4 punkty wymazowe. Pozostałe są objęte doraźnym nadzorem. Naszym zadaniem jest dbanie o ład i porządek w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Zwracamy też uwagę na to, by ruch pojazdów odbywał się sprawnie, a w okolicy punktów nie dochodziło do wykroczeń drogowych - informuje Marta Drzewiecka z gdańskiej straży miejskiej.

A dziś do policji wpłynął też wniosek o pomoc przy sterowaniu ruchem przed punktem na Zaspie. Według specjalistów, kolejki do punktów wymazowych szybko nie znikną. Weźmy to pod uwagę wybierając się na test.

Źródło: W Sopocie punkt szczepień zmienia się w wymazowy, a w Gdańsku kolejki testujących się pilnuje straż miejska