samolot

i

Autor: Pixabay.com

Wakacje zaplanuj na północy. Nowe połączenia z gdańskiego lotniska

2022-02-04 8:32

Wakacje zaplanuj na północy! Gdańskie lotnisko powiększa swoją ofertę połączeń do krajów skandynawskich. Od maja tanie linie lotnicze Norwegian polecą do czterech miasta: Kopenhagi, Sztokholmu, Helsinek oraz Bergen.

Do połączeń realizowanych obecnie z Gdańska na lotnisko Oslo-Gardermoen, w maju dołączą trzy nowe loty.

– Od 1 maja polecimy do Kopenhagi (dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele). 2 maja Norwegian wystartuje z lotami z Gdańska do Sztokholmu, na lotnisko Arlanda (dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki) oraz do Helsinek (dwa razy w tygodniu, także w poniedziałki i piątki). Natomiast od 3 czerwca norweski przewoźnik będzie latał na trasie z Gdańska do norweskiego Bergen (dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki). Bilety na nowe wiosenne połączenia są już do kupienia w systemie rezerwacyjnym linii lotniczej – mówi Agnieszka Michajłow, rzecznik Portu Lotniczego w Gdańsku.

W wiosennej siatce połączeń, loty do Skandynawii realizować będzie także Ryanair i Wizzair.

– Siedem połączeń do krajów skandynawskich od Ryanaira i aż szesnaście od Wizzaira. Polecimy m.in. do fińskiego Turku, Oslo, Sztokholmu, Billund i Bergen – dodaje Michajłow.

Kierunki skandynawskie od wielu lat biją rekordy popularności. W 2021 r. najwięcej pasażerów z gdańskiego lotniska latało na trasie Gdańsk-Oslo. 

Źródło: Wakacje zaplanuj na północy. Nowe połączenia z gdańskiego lotniska