Gdańsk. Apel o przygotowanie się na przyjęcie studentów z Ukrainy

i

Autor: Pixabay Gdańsk. Apel o przygotowanie się na przyjęcie studentów z Ukrainy

Wielki magazyn darów dla Ukrainy na gdańskim stadionie. „Czekamy na kilka ciężarówek z Norwegii”

2022-03-02 13:16

To tutaj mieszkańcy Gdańska znoszą ubrania, ciepłe koce, śpiwory czy sprzęt elektroniczny. Stadion Polsat Plus Arena zamienił się w ostatnich dniach w magazyn na dary i środki pomocowe dla Ukrainy. Stąd też, za niespełna dwa dni - po skompletowaniu wszystkich rzeczy - wyruszy konwój ciężarówek na Ukrainę, do Kijowa.

- Aktualnie najbardziej potrzebne są: środki czystości, śpiwory, latarki, baterie i powerbanki. Ważna jest także odzież termiczna - mówi Marta Brulińska z Polsat Plus Arena Gdańsk. - Obecnie czekamy na kilka tirów z Norwegii. Tam mieszkający Polacy zorganizowali wielką zbiórkę. Do tego przyjedzie do nas pomoc z Niemiec, Anglii, Łotwy - dodaje Brulińska.

Na stadionie działa także wielu wolontariuszy, którzy pomagają m.in. w segregowaniu paczek. - Pakujemy, sortujemy produkty. Zostajemy po godzinach, ale wiemy, że warto - zaznacza Krzysztof.

Uchodźcy, którzy dojechali do Gdańska pomoc mogą otrzymać w specjalnym punkcie działającym przy ul. Dolna Brama 8. Tam czeka na nich jedzenie, środki ochrony osobistej, a także psycholog.

- Zapewniony im został dach nad głową i wyżywienie. To do tego punktu powinny się zgłaszać pojedyncze rodziny potrzebujące pomocy. Tu mogą liczyć na zapewnienie schronienia, wyżywienia, pierwszej pomocy i dalszych instrukcji - wskazuje Patryk Rosiński z gdańskiego magistratu. 

Źródło: Wielki magazyn darów dla Ukrainy na gdańskim stadionie. „Czekamy na kilka ciężarówek z Norwegii”