Wracamy do latania? Rośnie liczba pasażerów na gdańskim lotnisku!

i

Autor: pomorskie.eu

Wracamy do latania? Rośnie liczba pasażerów na gdańskim lotnisku!

2021-07-20 10:52

W ciągu pierwszego półrocza 2021 r. z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku skorzystało ponad 388 tys. podróżnych. Ich liczba wzrastała systematycznie od kwietnia. Zwiększyła się też liczba przesyłek towarowych.

Do dyspozycji pasażerów są połączenia do 77 lotnisk w całej Europie.

Coraz więcej pasażerów

W pierwszym półroczu 2021 r. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył 388 846 pasażerów. W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy ruch lotniczy był do połowy marca niezakłócony to mniej o 57,2 proc. Ale teraz, z miesiąca na miesiąc, widać wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi.

"Widoczna jest tendencja wzrostowa. Pasażerowie do nas wracają i chcą latać."

– mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu PLG.

W samym tylko czerwcu lotnisko obsłużyło ponad 155 tys. osób, podczas gdy w maju było ich niewiele ponad 82 tys. Najchętniej lataliśmy do Amsterdamu, Warszawy, Sztokholmu i do Londynu.

Rośnie cargo

Wraz z wzrostem liczby pasażerów rośnie także liczba operacji lotniczych. W pierwszej połowie roku liczba startów i lądowań wyniosła 8858. To tylko o 23,8 proc. mniej niż w pierwszej połowie 2020 r. Rośnie również ruch towarowy. W ciągu sześciu pierwszych miesięcy przez terminal przesłanych zostało 4367 ton ładunków.

Lotnisko w Katowicach rośnie w oczach. Jak idą prace?
Źródło: Wracamy do latania? Rośnie liczba pasażerów na gdańskim lotnisku!