Wycinka drzew w Jelitkowie: prezydent Gdańska składa zawiadomienie do prokuratury

2022-01-24 15:59
wycinka
Autor: Facebook; Zielona Fala Trójmiasto

Prezydent Gdańska zawiadamia prokuraturę w sprawie wycinki drzew na plaży w Gdańsku Jelitkowie. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa trafi do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz.

„Prezydent Miasta Gdańska działając w imieniu Skarbu Państwa składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w styczniu 2022 r. przez nieustaloną osobę, polegającego na nielegalnej wycince około 55 drzew różnego gatunku, z działek nr 258, 254, 243/7, 253 oraz 242/1 obręb 0008, położonych przy ul. Jantarowej w Gdańsku, których właścicielem jest Skarb Państwa. Czyn ten może wyczerpywać znamiona przestępstw określonych w art. 181 kodeksu karnego oraz art. 288 kodeksu karnego – pisze Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Prezydent wnosi także o przedstawienie informacji jaką decyzję podejmie prokuratura. 

- Wycięcie drzew na plaży w Jelitkowie jest po prostu bezprawne. Oczekuje od organów ścigania szybkiego i profesjonalnego postępowania, które wyjaśni wszystkie okoliczności. Jak poznamy sprawców, to moi urzędnicy nałożą na nich maksymalne, dozwolone, kary. – komentuje sprawę Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Działka, na której dokonano wycinki mieści się w granicach obszarowego wpisu do rejestru zabytków pod numerem 850. Dlatego organem właściwym do wydawania decyzji dotyczących ewentualnych wycinek na tym terenie jest Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, w porozumieniu z konserwatorem oraz z policją prowadzi postępowanie wyjaśniające, które ma na celu nałożenie kary administracyjnej na sprawcę tej skandalicznej wycinki. Kary te natomiast zostały drastycznie obniżone w nowelizacji znanej powszechnie jako Lex Szyszko.  

Źródło: Wycinka drzew w Jelitkowie: prezydent Gdańska składa zawiadomienie do prokuratury
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany