XIX Rajd z Kompasem

i

Autor: Marcin Jank Plakat XIX Rajdu z Kompasem

XIX Rajd z Kompasem już w najbliższy weekend! Gdzie się odbędzie? Jakie są trasy?

2021-05-24 16:00

Przepiękne lasy, rywalizacja z mapą i kompasem, a na deser biesiada. Tak zapowiada się XIX Rajd z Kompasem. Tym razem kaszubski rajd na orientację odbędzie się w gminie Borzytuchom koło Bytowa. Baza rajdu znajdować się będzie w miejscowości Niedarzyno. Organizatorzy przygotowali do wyboru aż 7 tras!

Trasa najkrótsza i najłatwiejsza to "Smerfowa". Jej dystans wynosi 10 km i przeznaczona jest głównie dla rodzin z dziećmi lub małych grup harcerskich. Następnie też ciesząca się dużą popularnością trasa "Różowa" -  12,5 km długości. Dwie trasy mamy z tak zwanymi punktami stowarzyszonymi, także jest to już nieco większa łamigłówka.

Są to trasy "zielona" i "czarna", odpowiednio 15 i 20 km. I w końcu trasa "czerwona", długodystansowa 30 km, dla tych, którzy lubią dalekie wędrówki i chcą jak najwięcej czasu spędzić na łonie natury

 - tłumaczy Marcin Jank, kierownik Rajdów z Kompasem.

Miłośnicy dwóch kółek skorzystać mogą z dwóch tras rowerowych: "Żółtej" 40 km oraz "Fioletowej" 100 kilometrów. Ta druga jest częścią Pucharu Polski w maratonach rowerowych na orientację.

A co na rajdzie będzie nam niezbędne?

"Przede wszystkim należy zabrać ze sobą dobry humor, bo to o to w tym wszystkim chodzi, by dobrze się bawić. Warto też zaopatrzyć się w dobre i wygodne obuwie, dlatego że teren może być trudniejszy, nawet na tych krótszych trasach. Czeka nas naprawdę mnóstwo pozytywnej, energetycznej, fantastycznej zabawy w terenie - dodaje organizator rajdu."

Każdy uczestnik na starcie otrzyma bogaty pakiet startowy. Po ukończeniu trasy na zawodników czekać będzie ognisko z kiełbaskami oraz śledziki po kaszubsku, które wpisały się już w tradycję Rajdów z Kompasem. Zapisy na XIX edycję na stronie www.zkompasem.pl lub w bazie rajdu w Niedarzynie, bezpośrednio przed startem. Radio Eska poleca!

Podsumowanie rajdu Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie
Źródło: XIX Rajd z Kompasem już w najbliższy weekend! Gdzie się odbędzie? Jakie są trasy?