Nad Polskę NADCIĄGA WICHURA! Porywy nawet do 100 km/h. Te województwa są zagrożone [LISTA]

i

Autor: Unsplash - Quick PS Nad Polskę NADCIĄGA WICHURA! Porywy nawet do 100 km/h. Te województwa są zagrożone [LISTA]

Załamanie pogody i bardzo silny wiatr w Trójmieście

2021-10-20 20:00

Wiatr w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę! - takie "atrakcje" czekają nas w Trójmieście w czwartek popołudniu i w nocy. Ogólnie pogoda popsuje się w już rano, choć - jak na jesień - tego dnia jeszcze będzie dość ciepło.

- Nasunie się głęboki układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Do tego wystąpią przelotne opady deszczu. Lokalnie mogą się zdarzyć także burze z krupą śnieżną lub niewielkim gradem. A co najważniejsze wystąpi bardzo silny, porywisty wiatr. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie około 16-17 stopni, więc będzie to dość ciepły dzień - mówi dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska.

Wiatr będzie się z czasem nasilał. Popołudniu, w głębi lądu jego prędkość wyniesie 90 km/h, a nad samym morzem nawet 110km/h. Znaczne osłabnięcie wiatru spodziewane jest dopiero w niedzielę.

- W piątek wystąpi również ochłodzenie, bo w czwartek jak będzie przechodził front atmosferyczny, napłynie za nim chłodne powietrze. W związku z tym w piątek i w sobotę temperatura maksymalna w dzień wyniesie zaledwie 9-10 stopni. Nadal będzie wiał silny i porywisty wiatr, a do tego będą jeszcze występowały opady deszczu i burze - dodaje synoptyk.

Na Bałtyku trwa już nasilający się sztorm, który osiągnie nawet 11 stopni w skali Beauforta. W czwartek i w nocy z czwartku na piątek strefę brzegową obowiązują ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia.

Źródło: Załamanie pogody i bardzo silny wiatr w Trójmieście