Zatańcz z Kleksem i wystąp w teledysku! Ciekawa akcja teatru Miniatura

2021-04-12 15:30
Akademia Pana Kleksa
Autor: Mirosław Noworyta Akademia Pana Kleksa

W związku z premierą spektaklu Akademia Pana Kleksa gdański teatr Miniatura zachęca do nagrania swojej interpretacji jednego z układów, który pojawia się w sztuce. Efekt finalny zapowiada się bardzo interesująco.

- Wpadliśmy na taki pomysł, że wybierzemy jeden z układów, który pojawia się w tej sztuce i zaproponujemy dzieciom, by zatańczyły go wspólnie z nami. Padło konkretnie na finałową scenę. Chcielibyśmy stworzyć kolaż takich układów nagranych przez dzieci na podstawie tej choreografii ze spektaklu, który zmontowany zostanie na kształt teledysku. - Tłumaczy Ula Zerek, producentka i choreografka teatru Miniatura.

W nagraniach mogą wziąć udział nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jednak uwaga: układ nie należy do najłatwiejszych. - Ponieważ rzeczywiście tempo choreografii jest szalone, polecamy uczyć się stopniowo. Najpierw w zwolnionym tempie, potem coraz bardziej przyspieszać. Ale przede wszystkim pamiętajmy, że chodzi tu o dobrą zabawę. W obecnych czasach wujątkowo potrzebujemy ruchu, spontaniczności i takiej ekspresji radości. Ja sama jestem mamą i wiem co znaczy szkoła online, jak bardzo bolesne jest to dla dzieci, jak brakuje im tego ruchu - dodaje choreografka.

Materiały można nadsyłać do 19-ego kwietnia. Wszystkie szczegóły jak powinno wyglądać takie nagranie znaleźć można na stronie teatru Miniatura. Warto dodać, że ów teledysk zostanie opublikowany już wkrótce, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Źródło: Zatańcz z Kleksem i wystąp w teledysku! Ciekawa akcja teatru Miniatura
Nasi Partnerzy polecają