Zbił szybę autobusu e-papierosem. Ile za to grozi 21-latkowi z Gdańska?

i

Autor: KMP Gdańsk

Zbił szybę autobusu e-papierosem. Ile za to grozi 21-latkowi z Gdańska?

2021-10-01 12:31

Zatrzymany 21-latek z Gdańska usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy. Mężczyzna wcześniej zbił w autobusie miejskim szybę, w którą uderzył e-papierosem. Był agresywny i wyzywał policjantów. Na ile może trafić za kratki?

W minioną sobotę (24 września) tuż po godz. 7:00 policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o zniszczeniu mienia, do którego doszło na przystanku autobusowym w Jelitkowie.

"Policjantów zaalarmował kierowca autobusu, który uniemożliwił sprawcy ucieczką z miejsca zdarzenia. Agresywny mężczyzna zbił e-papierosem szybę, po tym, jak na końcowym przystanku został obudzony i poproszony o opuszczenie autobusu"

- relacjonuje policjant. 

Gdy na miejsce przyjechali policjanci z Przymorza, mężczyzna dalej był agresywny, nie chciał podać policjantom swoich danych oraz wyzywał ich. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnego dnia został przesłuchany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także zapisy kamer monitoringu pokładowego autobusu oraz przesłuchali świadków.

Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat więzienia. Za znieważenie funkcjonariusza grozi kara 2 lat więzienia.

Raport z anteny 01.10
Źródło: Zbił szybę autobusu e-papierosem. Ile za to grozi 21-latkowi z Gdańska?