Zmęczona foka chciała odpocząć na brzegu. Nie pozwolili jej... LUDZIE!

2021-08-10 12:05 Róża Perszon
Zmęczona foka nie mogła wyjść na brzeg. Nie pozwolili jej... LUDZIE!
Autor: twitter.com/stacjamorskahel

"Foka, która chciała wyjść na plażę, (...) nie mogła tego zrobić" - czytamy w mediach społecznościowych Stacji Morskiej w Helu. Do takich sytuacji dochodzi często, a turyści wciąż nie potrafią zachować się w obecności tych zwierząt. Co powinni zrobić?

Pracownicy Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego po raz kolejny apelują do turystów o to, by trzymali się od fok z daleka. Pozwolili im spokojnie wyjść na brzeg i odpoczywać. Niestety, wciąż jest ten sam problem. Swój wpis na Twitterze rozpoczęli od słów: "Dziś krótko o tym, jak nie zachowywać się na plaży".

Fokom nie wolno przeszkadzać

Jeśli dojdzie do spotkania z foką na plaży, to przede wszystkim nie można jej przeszkadzać. Na pewno nie wolno foki dotykać, bo to się może bardzo źle skończyć. Jej ugryzienie grozi nawet amputacją dłoni czy palców - przestrzegają eksperci. 

Do podobnych sytuacji dochodzi bardzo często a przykładów nie trzeba szukać daleko. 

Na początku sierpnia foka odpoczywała na plaży w Helu. Niestety w towarzystwie innych ludzi, którzy nie zachowali odpowiedniego odstępu. 

"Ta foka odpoczywała na plaży. Potrzebowała spokoju. Niestety była nękana przez plażowiczów, pomimo odgrodzenia jej taśmą. Materiał pochodzi z Cypla Helskiego. Jeśli widzicie takie zachowanie na plaży, reagujcie i dzwońcie do służb porządkowych. Płoszenie gatunków chronionych jest zabronione"

- Czytamy na Facebooku Stacji Morskiej UM Hel.

foki hel
Autor: Facebook.com/Fokarium
We wrocławskim ZOO urodziły się dwie foki pospolite
Źródło: Foki nad morzem przeżywają PIEKŁO: Ludzie blokują drogę, fotografują i przeszkadzają
Nasi Partnerzy polecają