Sygnalizacja świetlna

i

Autor: WikimediaImages/Pixabay

Zmiany na Węźle Toruńska w centrum Gdańska! Zyskają korzystający z tunelu pod Forum Gdańsk

2021-11-23 18:00

Zmniejszą się korki w tunelu pod Forum Gdańsk! Przypomnijmy, Nowe Podwale Grodzkie jest zalecanym objazdem Wałów Jagiellońskich, gdzie trwa budowa naziemnego przejścia dla pieszych. Drogowcy z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zmienią ustawienie świateł przy wyjeździe z tunelu, na węźle Toruńska.

- Przewidziane zmiany to między innymi szybsze zakończenie nadawania sygnału zielonego dla kierowców jadących Nowym Podwalem Grodzkim z kierunku południowego, czyli od parkingu kubaturowego. W wyniku tej zmiany kierowcy jadący od strony tunelu zyskają dodatkowy, bezkolizyjny czas dojazdowy do ulicy Okopowej - mówi Magdalena Kiljan z gdańskiego ZDiZ-u.

Prace obejmą nie tylko to jedno skrzyżowanie. - Węzeł Toruńskiej pracuje w koordynacji z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu Traktu Świętego Wojciecha i Zaroślaka. Zmiany w programach obejmować będą także prace między innymi na tych dwóch skrzyżowaniach - dodaje rzeczniczka GZDiZ.

Aktualnie trwa ostatni etap prac projektowych w zakresie zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej. Gotowy projekt trafi do zaopiniowania w tą środę. Kierowcy poprawę sytuacji powinni odczuć w pierwszym tygodniu grudnia.

Źródło: Zmiany na Węźle Toruńska w centrum Gdańska! Zyskają korzystający z tunelu pod Forum Gdańsk