Piłkarze Manchesteru United

i

Autor: PAP/EPA Piłkarze Manchesteru United

Zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu. Finał Ligi Europy już w środę

2021-05-25 7:45

Okolice stadionu, Śródmieście Gdańska i drogi prowadzące do lotniska. To tu mieszkańcy Gdańska mogą spodziewać się największych zmian w organizacji ruchu w związku ze środowym finałem Ligi Europy. Przypomnijmy - mecz między Villarreal CF a Manchesterem United będzie oglądać na żywo 9,5 tys. kibiców. Początek spotkania na Polsat Plus Arenie Gdańsk o godzinie 21:00.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą przede wszystkim ul. Długie Ogrody oraz Bogusławskiego. W tych miejscach znajdują się przystanki dla kibiców drużyn Manchesteru United oraz Villareal. Stamtąd kibice tych zespołów będą dowożeni na stadion.

Ulica Długie Ogrody zostanie zamknięta dla ruchu od wtorku (25 maja) od godz. 22:00 przez cały dzień meczowy  - 26 maja. Otwarte pozostaną wjazd od skrzyżowania z ul. Elbląską  i ul. Siennicką oraz wyjazd z ul. Długie Ogrody na ul. Łąkową. Objazd poprowadzony będzie do ulic Św. Barbary oraz Szafarnia. Ulice Długa Grobla, Seredyńskiego, Krowoderska, Św. Barbary, Szafarnia, Łąkowa oraz Szopy będą ulicami bez przejazdu. Na ul. Bogusławskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Zbytki do ul. Okopowej.

26 maja od godzin porannych w rejonie lotniska wyłączony zostanie także jeden z pasów ruchu w relacji do portu lotniczego. Zostanie on przeznaczony na parking dla autobusów, które dowiozą kibiców drużyn Villareal oraz Manchesteru United do ich punktów zbiórki wyznaczonych przy Stadionie Gdańsk.

W związku z finałem Ligi Europy – ZTM wprowadzi także zmiany w komunikacji miejskiej. 

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.

"Będzie uruchomiona specjalna linia pospieszna z centrum do stadionu. Linia będzie funkcjonować od około godz. 17.30 co 3-4 minuty. Trasa linii: Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Stadion. Będzie też funkcjonowała specjalna linia autobusowa – AE, która połączy gdańskiego lotnisko ze stadionem." 

Liga Mistrzów: Manchester City ostatni sezon w Lidze Mistrzów przed karą?
Źródło: Zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu. Finał Ligi Europy już w środę!