Sopot: Płatny wstęp na molo już od dziś! Ceny mogą zniechęcić

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Sopot: Płatny wstęp na molo już od dziś! Ceny mogą zniechęcić

Zmiany w okolicach sopockiego Mola. Czarzyńska-Jachim: „To miejsce które cały rok tętni życiem”

2021-10-19 12:06

Dodatkowe oświetlenie i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Między innymi takich zmian będzie można spodziewać się na sopockim Molo. – To nie koniec inwestycji, jakie planujemy w okolicach drewnianego pomostu – podkreśla wiceprezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim.

– To jest remont nawierzchni wokół fontanny. To jest wspólna praca z konserwatorem zabytków, bo jest to obiekt wyjątkowy – dodaje Czarzyńska-Jachim. – Obecnie główny pomost jest w bardzo dobrym stanie, nie wymaga żadnych radykalnych zmian. Ale oczywiście monitorujemy, prowadzimy bieżące naprawy – podkreśla wiceprezydent.

Okolice sopockiego Mola nie tętnią życiem wyłącznie w wakacje. Tej zimy, na mieszkańców i turystów czekać będzie również sporo atrakcji.

– Planujemy uruchomić lodowisko i jarmark świąteczny. Na ten cel planujemy także zakupić specjalne domki, w których mogłaby być prowadzona sprzedaż. Chcemy by miały one wyjątkowy charakter, związany stricte z naszym molem – dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

W tym sezonie bilet na sopockiego Molo kupiło ponad 900 tys. osób. A teraz po drewnianym pomoście można spacerować za darmo. 

Źródło: Zmiany w okolicach sopockiego Mola. Czarzyńska-Jachim: „To miejsce które cały rok tętni życiem”