Jedzenie z tego talerza grozi zdrowiu! GIS wydał ostrzeżenie

Na tronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawił się komunikat o zagrożeniu. Chodzi o talerz sprzedawany w jednej z popularnych w Polsce sieci sklepów. Spożywanie posiłków z tego talerza może szkodzić zdrowiu konsumentów!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów! Chodzi o talerz z tworzywa sztucznego (melamina), który kupić można w jednej z sieci handlowych w Polsce. Jak wykazały badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną, wyrób przekracza limit migracji specyficznej formaldehydu. "Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego należy uznać, że spożywanie posiłków podawanych na tych talerzach może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia konsumenta w zakresie narażenia na formaldehyd" - czytamy w komunikacie na stronie GIS. Jeśli kupiliście ten talerz, powinien jak najszybciej zniknąć z waszej kuchni!

Ostrzeżenie GIS - informacje o produkcie

Poniżej znajdziecie numer partii, kod kreskowy, producenta i dystrybutora talerza. Zdjęcia zamieszczamy w galerii na szczycie strony.

  • Produkt: Talerz z melaminy kolor niebieski
  • Numer partii: 034914
  • Kod kreskowy: 8720573192279
  • Podmiot odpowiedzialny za produkt: AM/63 P.O BOX 37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS
  • Dystrybutor produktu w Polsce: ACTION POLAND Sp. z o. o. ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice

Talerz jest już wycofywany ze sprzedaży. Jak czytamy na stronie GIS: - "Firma Action Poland Sp. z o.o. zobowiązała się do przekazania informacji do swoich sklepów o natychmiastowym wycofaniu z obrotu handlowego wyrobu objętego ostrzeżeniem. Spółka poinformowała dostawcę wyrobu o stwierdzonych nieprawidłowościach i podjętych działaniach. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanej partii produktu z obrotu w Polsce".

K. ŁAPIŃSKI: JEST GRUPA POLITYKÓW PIS, KTÓRA CHCE ZMIANY PREMIERA
Nasi Partnerzy polecają