Trzaskowski ZAGRZMIAŁ jak mało kiedy. Poszło o Strajk Kobiet, sprawa jest poważna

i

Autor: Łukasz Gągulski

Trzaskowski ZAGRZMIAŁ jak mało kiedy. Poszło o Strajk Kobiet, sprawa jest poważna

2020-11-27 11:40

Rafał Trzaskowski w furii! Prezydent Warszawy nie ma w ostatnim czasie łatwych dni. Kolejne awarie w stolicy, przegrane wybory, kontrowersje w ratuszu i nerwowa atmosfera w stolicy z pewnością nie sprzyjają Trzaskowskiemu. Teraz, w czasie piątkowej konferencji prasowej wręcz zagrzmiał w sprawie Strajku Kobiet. Chodzi o starcia funkcjonariuszy policji z demonstrantami. Co powiedział i czym zdenerwował się Rafał Trzaskowski?

Trzaskowski w furii! Poszło o Strajk Kobiet

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zorganizował konferencję prasową dotyczącą m.in. starć z policjantami podczas demonstracji na warszawskich ulicach. Według niego użycie środków przymusu bezpośredniego wobec strajkujących kobiet powinno być „w pełni uzasadnione”. Może mieć miejsce, jeśli inne działania nie odnoszą rezultatu. Takie środki według Trzaskowskiego powinny być adekwatne do zaistniałych okoliczności. 

Trzaskowski pogrążony w smutku. Wielka TRAGEDIA, jego słowa wyciskają ŁZY

Po ostatnich starciach z policją podczas Strajku Kobiet prezydent postawił sprawę jasno. - Jeśli znowu będą naruszane podstawowe zasady, zastanowię się nad zawieszeniem wspierania finansowego policji - zagrzmiał Rafał Trzaskowski, który zaapelował, by po każdym użyciu siły przez służby, był przygotowywany specjalny raport, który miałby być przedstawiony odpowiedniej komisji sejmowej. 

Strajk Kobiet w Warszawie. Zamieszki i ostra reakcja policji [ZAPIS RELACJI]

Prezydent uważa, że policjanci zabezpieczający Strajk Kobiet powinni być oznakowani zgodnie z obowiązującymi przepisami, a oznakowanie powinno być czytelne i jednoznaczne. - Niedopuszczalne jest podejmowanie działań policji wobec demonstrantów w trakcie operacji, przez funkcjonariuszy „po cywilnemu”, którzy nie są oznakowani - mówił Rafał Trzaskowski, który podkreślił, że przed użyciem siły powinno być jasne ostrzeżenie ze strony policjantów, ale przede wszystkim próba załagodzenia sytuacji w inny sposób. 

Tak wygląda nowy most na Wiśle w Warszawie. Mamy niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka! [WIDEO, GALERIA]

Legitymowanie strajkujących nie powinno zamieniać się w zatrzymywanie demonstrantów, czy pozbawianie wolności w inny sposób - powinno trwać krótko. Wydaje się, że to sprawy całkowicie jasne, ale ja zwracam się z bardzo konkretnym apelem do policji, przypominając te podstawowe zasady, bo niestety PiS doprowadza do tego, że pojawiają się demonstracje - podsumował Rafał Trzaskowski. 

Strajk Kobiet. Zapadła ważna decyzja. Będzie MASOWA demonstracja w Warszawie

Express Biedrzyckiej - Sławomir Nitras: Premier Morawiecki jest w narożniku. Coraz bardziej przypomina Najmana