Akcja informacyjna dla uchodźców z Ukrainy. Ulotka, infolinia, strona internetowa i alert RCB

i

Autor: A.Cichy

Akcja informacyjna dla uchodźców z Ukrainy. Ulotka, infolinia, strona internetowa i alert RCB

2022-02-24 13:51

Ruszyła akcja informacyjna dla uchodźców z Ukrainy. Osoby, które przekroczą polską granicę dostaną kompleksową informację w postaci ulotki. Z niej dowiedzą się gdzie szukać pomocy. Powstała także specjalna strona internetowa, a także infolinia, na której można zgłaszać wszelkie problemy. Uchodźcy dostaną także SMS-a od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Będzie fala uchodźców. Fala uciekających przed bombami. Okazujemy solidarność. Szykujemy się do fali uchodźców. Zrobimy wszystko, by każdy, kto tego potrzebuje, znalazł schronienie. Polska będzie bezpiecznym krajem dla uchodźców. Będziemy wspierali naród i państwo ukraińskie. Będą mogli liczyć na solidarność każdego Polaka — powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński. Dla osób, które przekroczą Polską granicę powstała specjalna akcja informacyjna. Każdy uchodźca na przejściu dostanie ulotkę z kompleksową informacją, gdzie szukać pomocy. Ruszyła także specjalna strona internetowa i infolinia. Niezależnie od tych działań, każdy Ukrainiec po przekroczeniu granicy dostanie także wiadomość SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE: Wojna w Ukrainie: BILANS OFIAR. Ilu żołnierzy zginęło? Ile jest ofiar cywilnych? [24.02.22]

Akcja informacyjna dla uchodźców z Ukrainy: Ulotka, infolinia, strona internetowa i SMS-y Alert RCB

- Każdy z przekraczających granice polski uchodźców otrzyma ulotkę. Będzie wydawana bezpośrednio na przejściu granicznym. Ulotka składa się z czterech stron. Każda z nich jest zawiera podstawowe informacje dla uchodźców w czterech językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim – mówił Błażej Poboży z MSWiA.

Najważniejszą informację jaką dostaną uchodźcy to to, gdzie szukać pomocy. Na ulotce znajdą się adresy wszystkich dziewięciu punktów recepcyjnych, które zostały utworzone przy granicy w dwóch województwach: lubelskim i podkarpackim.

- Na ulotce są wszystkie punkty recepcyjne, o których mówił minister Szefernaker, jak również jest odwołanie do specjalnej infolinii urzędu ds. Cudzociemców, która będzie obsługiwać wszystkie telefony i zgłoszenia osób potrzebujących pomocy. Już dzisiaj may informacje że zwiększono obstawę osobową tej infolinii – dodał Poboży.

Akcja informacyjna dla uchodźców z Ukrainy. Specjalna strona internetowa dla uchodźców

Powstała także specjalna strona internetowa, na której zamieszczono więcej podstawowych informacji, które mogą być przydatne dla uchodźców. Adres strony internetowej dla Ukraińców to: ua.gov.pl

- Niezależnie od tego, będzie tez wykorzystane narzędzie w postaci SMS-a wysyłanego przez Alert RCB – podsumował Poboży.

Wojna na Ukrainie
Źródło: Akcja informacyjna dla uchodźców z Ukrainy. Ulotka, infolinia, strona internetowa i alert RCB