Wielka akcja policji w długi weekend. Kontrole nie tylko na drogach!

i

Autor: policja.pl Wielka akcja policji w długi weekend. Kontrole nie tylko na drogach!

Akcja "prędkość" w całej Polsce. Wzmożone kontrole policji. Lepiej ściągnij nogę z gazu!

2021-07-08 8:34

Akcja "prędkość" w Polsce. Uwaga kierowcy, lepiej zdejmijcie nogę z gazu. W czwartek, 8 lipca policja w całym kraju będzie prowadzić akcję "prędkość". Funkcjonariusze zwrócą szczególnie uwagę na kierowców, którzy zbyt szybko pędzą po drogach. Ale nie tylko! Co jeszcze?

Akcja "prędkość" w Polsce. Na czym polega?

"Akcja prędkość" to regularne ogólnopolskie działania funkcjonariuszy. Prowadzą oni pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Podczas akcji "prędkość" dużą rolę odgrywają policyjne grupy speed. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - czytamy w komunikacie policji.

Raport z anteny 7.07, godz.10

Akcja "prędkość" w całym kraju [8.07.2021]

Kolejna "odsłona" akcji "prędkość" będzie miała miejsce w czwartek, 8 lipca. Policjanci działania przeprowadzą w całej Polsce. Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. Jednak nie tylko prędkość może być sprawdzana przez funkcjonariuszy. Policjanci podczas akcji "prędkość" przy okazji mogą skontrolować również wyposażenie samochodu oraz jego sprawność.

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Akcja "prędkość" w całej Polsce. Wzmożone kontrole policji. Lepiej ściągnij nogę z gazu!