Alarm bombowy na lotnisku Okęcie. Ewakuowano ponad 100 pasażerów z samolotu

2021-04-05 9:11 nm PAP.
Alarm bombowy na lotnisku Okęcie. Ewakuowano ponad 100 pasażerów z samolotu
Autor: PAP/Paweł Supernak Alarm bombowy na lotnisku Okęcie. Ewakuowano ponad 100 pasażerów z samolotu

Dramatyczne chwile na Lotnisku Chopina w Warszawie. W niedzielę wieczorem służby otrzymały informację o tym, że na pokładzie samolotu linii Turkish Airlines może być ładunek wybuchowy. Samolot leciał ze Stambułu do Warszawy. Konieczna była ewakuacja ponad 100 pasażerów. Akcja na lotnisku Okęcie zakończyła się po godzinie 22.00. Nie znaleziono żadnej bomby

Święcenie pokarmów w dobie koronawirusa. Wielkanoc 2021

W niedzielę wieczorem służby na Lotnisku Chopina otrzymały informację, że na pokładzie jednego z samolotów może być ładunek wybuchowy. Pirotechnicy sprawdzili maszynę pod takim kątem. Niczego nie znaleziono. Była to fałszywa informacja.

Na szczęście był to fałszywy alarm, aczkolwiek jest to strasznie przykre, że w takiej sytuacji coviodowej, kiedy karetki, które mogłyby przydać się pacjentom, są zajęte - podkreślił rzecznik portu lotniczego, nawiązując do faktu, że przez ten "żart" trzeba było na Okęcie wysłać karetki, ponieważ taka jest procedura.

Z samolotu należącego do tureckich linii Turkish Airlines ewakuowano w związku z akcją ponad 100 osób - pasażerów i załogę. Informowała o tym wcześniej rzecznika prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dagmara Bielec-Janas.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Źródło: Alarm bombowy na lotnisku Okęcie. Ewakuowano ponad 100 pasażerów z samolotu
Nasi Partnerzy polecają