Protest pielęgniarek 12.05.2021

i

Autor: Łukasz Rydzewski Protest pielęgniarek 12.05.2021

Będzie strajk pielęgniarek? Zakończyły się rozmowy z ministrem zdrowia [RELACJA]

2021-05-17 17:08

Zakończyły się rozmowy pielęgniarek z ministrem zdrowia. Jednak jak relacjonują, spotkanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Możliwe, że pielęgniarki zdecydują się na strajk. Kiedy się odbędzie?

Protest pielęgniarek w stolicy

- Chcemy być doceniane - mówią pielęgniarki i położne. O godzinie 15 rozpoczęły się ich rozmowy z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Spotkanie zakończyło się po około dwóch godzinach. - Nie wniosło niczego dobrego - relacjonują pielęgniarki.

Czytaj także: Protest pielęgniarek i położnych w Warszawie 12.05.2021. Zamiast pójść do pracy, wyjdą na ulice

300 godzin pracy w miesiącu

Pielęgniarki podkreślają, że przez niskie wynagrodzenie muszą pracować po 300 godzin miesięcznie, a młodych chętnych do tak słabo płatnej pracy - po prostu brakuje. Jak mówi Iwona Borchulska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - dzisiejsze spotkanie nie bez powodu było określane jako "rozmowy ostatniej szansy".  - Dlatego, że w tym tygodniu ma wejść pod obrady Sejmu ustawa, gdzie pielęgniarki zostały zdyskryminowane. Personel został podzielony na zasadzie wykształcenia, ale naszego wykształcenia nie ujęto - tłumaczy.

W środę 12 maja pielęgniarki protestowały w Warszawie - m.in. przed Sejmem i Kancelarią Premiera. Dzień później były na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia, które podobnie jak to dzisiejsze, nie przyniosło oczekiwanych przez nie rezultatów.​ Pielęgniarki nie wykluczają strajku. Póki co nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ewentualnego terminu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej.Nawet największe wykształciuchy mogą mieć problem by zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
W którym roku na Igrzyskach Olimpijskich Władysław Kozakiewicz wykonał swój słynny gest w stronę gwiżdżącej publiczności?
Źródło: Będzie strajk pielęgniarek? Zakończyły się rozmowy z ministrem zdrowia [RELACJA]