Błąd w system szczepień! Mogą się zapisać teraz nawet 40-latkowie. Najbliższy termin nawet za kilka dni! Spróbuj, może Tobie też się uda

2021-04-01 8:35 Arkadiusz Nauka
Błąd w system szczepień! Mogą się zapisać teraz nawet 40-latkowie. Najbliższy termin nawet za kilka dni! Spróbuj, może Tobie też się uda
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że skierowania na szczepienia zostały wystawione - nawet 40-latkom. Przypomnijmy, młodsze roczniki - chodzi tu o osoby od 62 do 75 roku - miały mieć możliwość rejestracji dopiero od połowy kwietnia.

To brzmi jak żart z okazji Prima Aprilis, ale wcale nim nie jest. W środę, 31 marca późnym wieczorem okazało się, że w systemie pojawiły się terminy szczepień dla osób młodszych. Nawet dla tych urodzonych w latach 80'.

Według informacji pojawiających się w mediach społecznościowych - na szczepienia mogą się zapisać osoby do rocznika 81 włącznie. Użytkownicy piszą nawet o terminach dostępnych w sobotę.

Szybkie terminy i możliwość rejestracji młodszych roczników jest dostępna głównie w dużych miastach. Wieść rozeszła się lotem błyskawicy w mediach społecznościowych. Jak zapisać się na szczepienie? Wystarczy wejść na stronę pacjent.gov.pl i sprawdzić czy nie ma wolnego terminu.

Wiele osób urodzonych na początku lat 80. XX wieku zapisało się w ten sposób na szczepienie i termin otrzymania szczepionki ma bardzo szybko, bo już na początku kwietnia.

Jedna z naszych słuchaczek dała nam znać - że sprawdziła na swoim profilu zaufanym - rzeczywiście ma wystawione skierowanie i terminy do wyboru - nawet bardzo bliskie - na przyszły tydzień.

30 i 40-latkowie mogą zapisać się już na szczepienie przeciw COVID-19

Czy to błąd systemu? Okazuje się, że nie! W najbliższych dniach będą się mogły zapisać na szczepienia przeciw COVID-19 jeszcze młodsze roczniki! Taką informację uzyskaliśmy na infolinii NFZ - pytając o zamieszanie, związane z możliwością zapisu na szczepienia, która pojawiła się dziś w nocy.

- Do osób, które wypełniły formularz chęci zaszczepienia się wcześniej będzie wydzwaniała automatyczna sekretarka, która umożliwi zapisanie się na szczepienie - usłyszeliśmy na infolinii NFZ.

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!
Źródło: Błąd w systemie szczepień? Od teraz mogą się zapisać już 40-latkowie. Najbliższy termin nawet za kilka dni! Spróbuj, może Tobie też się uda
Nasi Partnerzy polecają