Boże Narodzenie: Śnieg na święta jest możliwy? Najnowsza długoterminowa prognoza pogody!

2020-12-07 18:00 DR
Pierwszy śnieg w regionie tarnowskim
Autor: Justyna Świderska Pierwszy śnieg w regionie tarnowskim

Meteorolodzy przedstawili swoją najnowsza, długoterminową prognozę pogody. Wynika z niej, że jest szansa na białe święta… Kiedy spadnie śnieg i jak długo z nami zostanie? Przeczytajcie więcej w artykule poniżej.

Od kilku lat na tak zwane białe święta mogą liczyć tylko mieszkańcy południowej Polski, a i tak nie całej i nie zawsze. Śnieg pada tylko zazwyczaj w górach, a mieszkańcy pozostałych regionów kraju muszą “obejść się smakiem” i zimowe obrazki oglądać tylko w filmach czy mediach społecznościowych. Wiele osób zadaje więc sobie pytanie “czy w Boże Narodzenie 2020 będzie śnieg?”. Postaramy się na nie odpowiedzieć, ponieważ synoptycy przedstawili najnowszą, długoterminową prognozę pogody. 

Wyprzedzał radiowóz na wzniesieniu

Boże Narodzenie 2020: Prognoza pogody, czy będzie śnieg? 

Najnowszą, długoterminową prognozę pogody opublikował dr Marek Kuczera z Uniwersytetu Karola w Pradze. Z jego obliczeń wynika, że śnieg może pojawić się w Skandynawii oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. Na Wyspach Brytyjskich, w północnych Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Włoszech śnieg ma się utrzymywać jedynie w rejonach górskich. Niewykluczone, że pojawią się niskie temperatury, które zapewnią nam dłuższe chwile ze śniegiem. 

Źródło: Boże Narodzenie: Śnieg na święta jest możliwy? Najnowsza długoterminowa prognoza pogody!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany