Co zrobić, gdy telefon się nie ładuje? Dlaczego tak się dzieje?

2021-09-28 11:05 A.F
Telefon
Autor: qimono / CC0 / pixabay.com

W dobie nowoczesnych telefonów komórkowych napotykamy różne sytuacje. Zdarza się, że popularne smartfony bardzo krótko trzymają baterię. Jeszcze innym problem jest to, że pomimo podłączenie telefonu do ładowarki, ten nie ładuje się. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, gdy telefon się nie ładuje? Sprawdźcie poniżej.

Co zrobić, gdy telefon nie chce się ładować pomimo podłączenia do ładowarki? Okazuje się, że źródeł takich problemów jest całkiem sporo. Zazwyczaj telefon nie ładuje się z powodu uszkodzenia ładowarki albo gniazda ładowania. Przyczynę może też stanowić uszkodzona płyta główna lub bateria. Możemy mieć też do czynienia z uszkodzeniem kabla USB. Zginanie, rozciąganie lub szarpanie go może sprawić, że materiał, z jakiego został wykonany, rozerwie się lub ulegnie przetarciu. Warto też sprawdzić samą kostkę ładowarki poprzez odpięcie od niej kabla i podłączenie do komputera. Jeśli telefon podłączony do urządzenia będzie się ładował prawidłowo, wystarczy zakupić nową kostkę. Jeżeli jednak problemy z ładowaniem nadal nie zniknęły, to najprawdopodobniej wina leży po stronie kabla USB. Co zrobić jednak, jeśli telefon się nie ładuje nawet po zmianie kabla lub kostki?

Dlaczego telefon się nie ładuje? Może być uszkodzony

Przyczyną nieładowania może być również uszkodzony telefon. Takie wady są bardzo częste, a w takim przypadku najlepiej udać się do specjalisty. Problem zwykle tkwi m.in. w wyświetlaczu, baterii, płycie głównej lub złączu ładowania. Można też spróbować oczyścić port USB z kurzu i okruchów. Czasami jednak konieczna okazuje się wymiana baterii. Istnieją przypadki, w których przyczyną słabej baterii jest brak aktualizacji telefonu. Błędy i problemy z ładowaniem mogą występować, gdy używamy starej wersji oprogramowania. W takim przypadku wystarczy wejść w Ustawienia, odszukać opcję Aktualizacja oprogramowania, a następnie pobrać najnowszą dostępną aktualizację. Jeśli jednak powyższe działania nie rozwiązały problemu z ładowaniem telefonu, prawdopodobnie konieczny będzie zakup nowego urządzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Raport z Anteny 27.09
Źródło: Co zrobić, gdy telefon się nie ładuje? Dlaczego tak się dzieje?