Czy jesteśmy uzależnieni od smartfonów

i

Autor: Canva Coraz więcej czasu przed ekranem, coraz mniej w świecie rzeczywistym?

Czy smartfony niszczą nasze dzieci? Jak uzależniamy się od nowoczesnych technologii?

2022-10-11 14:17

Każdy z nas ma go zawsze przy sobie. Smartfony, które początkowo wydawały się technologicznym gadżetem sprawiły, że przenośne telefony przestały być tylko narzędziem do dzwonienia i pisania SMS-ów. Jak szkodliwe są dla nas oraz dla naszych dzieci? Nie ma głupich pytań.

Każdy ekran szkodzi dziecku?

Dzięki nim dzwonimy i piszemy SMSy praktycznie z każdego miejsca na świecie. Choć właściwie dla niektórych to tylko niewielki procent funkcjonalności smartfona. Dzięki tym urządzeniom możemy być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, mieć gwiazdy i celebrytów na wyciągnięcie ręki dzięki mediom społecznościowym, a także oglądać seriale czy filmy w serwisach streamingowych. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o szkodliwych skutkach uzależnienia od smartfonów.

Smartfony zagościły w naszym życiu na stałe. Dziś mobilne urządzenia mają praktycznie wszyscy. Trudno się temu dziwić, bo potrafią wiele rzeczy ułatwić - ale łatwo jest się też od nich uzależnić, zwłaszcza dzieciom. Jakie szkody w życiu najmłodszych powodują smartfony? Dlaczego dzieci poniżej 2 roku życia nie mogą przebywać w pobliżu telewizora? Rozmowa z Izabelą Dębińską, neurologopedką i właścicielką centrum "Mali Mówcy" w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE: Czy seryjni mordercy zasługują na współczucie? Ich historie zgłębia od lat dziennikarka VOX FM

Budzenie, w którym wszystko poszło nie tak jak powinno! Pierwsza Zmiana Budzi Ludzi w VOX FM
Listen to "Czy smartfony niszczą nasze dzieci? Rozmowa z neurologopedką Izabelą Dębińską" on Spreaker.
Sonda
Czy jesteś uzależniony od smartfona?