Marta Kiermasz i Paweł Doncbach

i

Autor: VOX FM Dziennikarka VOX FM Marta Kiermasz opowiada o kulisach pracy nad swoją książką "ZŁO"

Czy seryjni mordercy zasługują na współczucie? Ich historie zgłębia od lat dziennikarka VOX FM

2022-10-11 13:48

Ich historie mrożą krew w żyłach! Jeffrey Dahmer, Ted Bundy, John Wayne Gacy, Richard Ramirez, Mariusz Trynkiewicz, Ailen Wuornos i Ed Kemper to jedni z najgorszych seryjnych morderców, którzy chodzili po świecie. Szczególy ich zbrodni znajdziecie w najnowszej książce dziennikarki VOX FM Marty Kiermasz. "Zło" zabierze was w głąb najbardziej mrocznych opowieści!

Książka "ZŁO" czyli podróż wgłąb umysłu mordercy

Historia Mariusza Trynkiewicza wzbudzała emocje po latach od wydania wyroku, gdy ten miał wyjść na wolność. Jeffrey Dahmer dzięki serialowi Netflixa znów trafił na pierwsze strony gazet. Ted Bundy do dziś nazywany jest czarującym demonem, a jego życiorys wzbudza nie mniejsze emocje niż gdy trwał jego proces. O Edzie Kemperze znów zrobiło się głośno po premierze serialu "Mindhunter". Aileen Wuornos to najsłynniejsza kobieta-zabójczyni. Niezwykłym okrucieństwem wykazał się też Richard Ramirez, nazywany Nocnym Prześladowcą. Z kolei John Wayne Gacy również zszokował Amerykanów skalą swoich zbrodni.

CZYTAJ TAKŻE: Jeffrey Dahmer dosłownie polował na swoje ofiary. Ta historia odżyła na nowo między innymi w książce "ZŁO" Marty Kiermasz

Historie siedmiu morderców w książce Marty Kiermasz "ZŁO"

I właśnie o nich możecie przeczytać w książce "ZŁO" autorstwa Marty Kiermasz. Dziennikarka VOX FM przygotowując publikację między innymi pojechała do Piotrkowa Trybunalskiego, by na miejscu porozmawiać między innymi z byłą sąsiadką Trynkiewicza. Jak przyznaje, sam proces tworzenia zajął Kiermasz około 7 miesięcy, podczas których zbierała materiały, przesłuchiwała wywiady, a nawet przeglądanie akt sprawy. Co sprawiło jej największą trudność i która historia wzbudziła w niej najbardziej skrajne emocje? O tym w rozmowie z Pawłem Doncbachem.

CZYTAJ TAKŻE: Historie seryjnych morderców w VOX FM. „ZŁO” to podcast dla tych, co się lubią bać

Sonda
Czy seryjni mordercy zasługują na współczucie?