Kreml

i

Autor: pixabay.com Mniej klientów rozważa zakupy w Auchan, Leroy Merlin i Decathlonie. Kryzys wizerunkowy związany z Rosją

Do aresztu za NIEWIDZIALNE TRANSPARENTY - nietypowy protest pod Kremlem

2022-04-30 19:36

Wszelkie formy protestów przeciwko wojnie w Ukrainie są obecnie w Rosji zakazane. Mimo to antyputinowscy aktywiści wciąż próbują wyrażać sprzeciw. W Moskwie zrobili to w bardzo nietypowy sposób. Zdjęcie z ich manifestacji z niewidzialnymi transparentami znajdziecie w naszym artykule.

Niedługo po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę, w Rosji wprowadzono zakazy dotyczące protestów przeciwko wojnie. Surowe przepisy przewidują nawet do 15 lat więzienia za publiczne manifestowanie sprzeciwu wobec "specjalnej operacji militarnej". Nie zniechęca to jednak najbardziej zagorzałych przedstawicieli antyputinowskiej opozycji. Były rosyjski oligarcha i więzień polityczny, a obecnie mieszkający w Anglii krytyk polityki Kremla, Michaił Chodorkowski, opublikował w sieci zdjęcie protestu grupy moskiewskich aktywistów. Sześć osób stanęło pod murami siedziby władz Federacji z... niewidzialnymi transparentami. Policja zadziałała tak, jak za każdym razem - wszyscy trafili do aresztu. Zdjęcie nietypowej manifestacji znajdziecie w dalszej części artykułu.

Rosyjski spalony czołg w Hostomelu, na którym mieszkańcy zawiesili majtki i wibrator

Co ciekawe, protesty z niewidzialnymi transparentami odbywały się w Moskwie już wcześniej. Podobne manifestacje miały miejsce pod Kremlem w 2014 roku.

Stali z niewidzialnymi transparentami - ZDJĘCIE

Grupa manifestantów zebrała się pod Kremlem, by zaprotestować przeciwko wojnie. Stali udając, że trzymają transparenty z antywojennymi hasłami. Ta forma sprzeciwu również zwróciła uwagę policji. Jak pisze Chodorkowski: Z policyjnego protokołu dotyczącego aresztowania protestujących pod Kremlem: "...zatrzymani trzymali niewidzialne plakaty z antyrządowymi hasłami". Jak widać, rosyjska władza panicznie boi się tego, czego nie widać.

Źródło: Do aresztu za NIEWIDZIALNE TRANSPARENTY - nietypowy protest pod Kremlem