Dodatkowe pieniądze dla emerytów! Niektórzy dostaną nawet kilka extra stówek

i

Autor: pexels.com Dodatkowe pieniądze dla emerytów! Niektórzy dostaną nawet kilka extra stówek

finanse

Dodatkowe pieniądze dla emerytów! Niektórzy dostaną nawet kilka extra stówek

2024-01-31 14:21

Emeryci to grupa, która niezwykle mocno dotknięta jest trudnościami w codziennym życiu. Wielu z nich otrzymuje bowiem niskie emerytury, które często nie pozwalają nawet na zapłacenie za niezbędne do życia leki. Są jednak sposoby na to, jak zyskać więcej pieniędzy. Co powinni zrobić seniorzy, którzy potrzebują gotówki?

Dodatki dla emerytów

Nie jest tajemnicą, że życie wielu emerytów nie należy do najłatwiejszych. To ile wynosi emerytura jest często problemem, który staje na drodze do tego, by móc godnie żyć. Dlatego wielu seniorów ze względu na wysokość emerytury jest zmuszonych do tego, by rezygnować z niektórych, często niezbędnych im do życia rzeczy. Minimalna emerytura 2024 wynosi bowiem 1588,44 zł. Trudno wyobrazić sobie, by za takie pieniądze opłacić mieszkanie, kupić jedzenie, leki i móc pozwolić sobie na cokolwiek więcej. Na szczęście są jednak sposoby na to, jak choć trochę zasilić domowy budżet. Z naszego artykułu dowiecie się, jakie są dodatki dla emerytów i co zrobić, żeby uzyskać dodatkowe pieniądze dla emerytów. Kilka propozycji rozwiązań prezentujemy Wam poniżej, mając nadzieję, że chociaż część z Was będzie mogła z nich skorzystać.

ZŁOMNIK U WULKANIZATORA PAWELCA! - PAWELEC ROBI ROBOTĘ

Dodatkowe świadczenia dla emerytów

Emeryci, którzy dostają niezwykle niskie emerytury i mają problemy z tym, by się utrzymać mogą skorzystać z kilku form wsparcia. Jedną z nich jest dodatek pielęgnacyjny. Mogą go otrzymać seniorzy powyżej 75 lat lub ci, którzy są całkowicie niezdolni do pracy i samodzielnej egzystencji. Obecnie wynosi on 294,39 zł. Osoby, które ukończyły 75 lat automatycznie dostaną też dodatkowych 250 złotych do emerytury, bez konieczności składania żadnych wniosków. Wybrani seniorzy mogą również uzyskać dodatkowy dodatek w wysokości 500 złotych. To tzw. 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Należy złożyć odpowiedni wniosek i spełniać kryterium dochodowe. Jak widać - jest kilka możliwości na to, by do emerytury dostać kilka dodatkowych stówek. A przy niskich emeryturach są one na pewno na wagę złota.