Dzieci

i

Autor: pixabay.com Dzieci

Dzień dziecka 2021 - kiedy obchodzimy święto? Czy jest wolne od szkoły?

2021-05-11 14:16

Tego dnia wszystkie dzieci mają swoje święto! Z naszego artykułu dowiecie się, kiedy i w jaki dzień tygodnia wypada w Polsce Dzień Dziecka 2021 i czy są wówczas organizowane normalne zajęcia w szkołach.

Dzień dziecka 2021 - kiedy obchodzimy święto? Czy jest wolne od szkoły? Nie tylko najmłodsi powinni znać odpowiedzi na te pytania. Dzień dziecka jest bowiem ważnym międzynarodowym świętem obchodzonym na całym Świecie już od 66 lat. Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz MDD obchodzony był w 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. Co ciekawe, w Polsce i innych krajach z naszego rejonu Europy, dzień dziecka obchodzony jest już od 1950 roku! W jaki dzień? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Bóbr spacerował nocą po ulicach Gniezna! Nagranie jest HITEM internetu

Kiedy wypada dzień dziecka 2021 w Polsce?

W Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka po raz pierwszy obchodzono w 1950 roku, a od 1952 stał się on świętem stałym. Od tamtego czasu, każdego roku Dzień Dziecka w Polsce obchodzimy 1 czerwca. W 2021 roku jest to wtorek

Czy w dzień dziecka nie ma szkoły?

W Dzień Dziecka w Polsce szkoły działają. Najmłodszych nie powinno to jednak martwić. Tego dnia szkoły organizują zazwyczaj wycieczki, zabawy, konkursy lub luźne zajęcia w formie zabawy. Dzień dziecka 2021 upłynie więc wszystkim w miłej atmosferze. A ci, którzy tęsknią za odpoczynkiem od szkoły powinni pamiętać, że kilka dni później wypada Boże Ciało, które jest świętem wolnym od pracy i szkoły.

Dzień dziecka w PRL. Kultowe zabawki i gry. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
To była jedna z najbardziej kultowych zabawek w PRL. Dzieci licytowały się, komu dłużej będzie się ta zabawka kręcić. Mowa o…
Źródło: Dzień dziecka 2021 - kiedy obchodzimy święto? Czy jest wolne od szkoły?