Euro 2020: Dublin zrezygnuje z mistrzostw? Gdzie zagrają Polacy?

2021-04-07 9:32 M.C
Euro 2021.
Autor: Marco Verch Professional flickr.com Euro 2021

Termin zgłoszenia gotowości 12 miast do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy upływa 7 kwietnia. Według medialnych doniesień, z listy może zniknąć Dublin. W stolicy Irlandii Polacy mieli rozegrać dwa mecze. Gdzie mogą zostać przeniesione spotkania Biało-Czerwonych?

Euro 2020: Dublin zrezygnuje z mistrzostw? Taką wiadomość przekazał niedawno brytyjski dziennik The Sun. Piłkarskie Mistrzostwa Europy 2021 miały się odbyć w 12 miastach. Ostateczny termin potwierdzenia gotowości do organizacji spotkań wyznaczono na środę 7 kwietnia. Według informacji dziennika, tego terminu nie chce dotrzymać stolica Irlandii. W Europie od dawna toczy się dyskusja na temat tego, czy mecze rozgrywane w aż 12 miastach to dobry pomysł. Władze Dublina najwidoczniej uważają, że nie. Chodzi rzecz jasna o ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W Dublinie i Bilbao miały rozgrywać się spotkania grupy E. Znajduje się w niej Polska. Pierwotne ustalenie zakładają, że Biało-Czerwoni mają rozegrać na dublińskim Aviva Stadium dwa mecze. Gdzie zagrają Polacy na Euro 2021 po rezygnacji stolicy Irlandii? Wyznaczono już dwie nowe lokalizacje.

DON KASJO: Przed walką z Normanem NĘKA MNIE POLICJA | Andrzej Kostyra

Mecze Polaków na Euro 2021 - Biało-Czerwoni w Londynie lub Manchesterze

W Dublinie miałyby się odbyć dwa mecze z udziałem Biało-Czerwonych: Polska - Słowacja 14.06 i Polska - Szwecja 23.06. Możliwe nowe lokalizacje tych spotkań to Tottenham Hotspur Stadium w Londynie oraz Etihad Stadium w Manchesterze. Większe szanse ma stadion City, gdyż w przypadku Londynu zastrzeżenia zgłosiła policja. Ostateczne decyzje zapadną wkrótce.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?
Źródło: Euro 2020: Dublin zrezygnuje z mistrzostw? Gdzie zagrają Polacy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany