Sklepy z galerii handlowej przeniosły się na parking. Nowe ubrania można kupić pod namiotem

2021-04-08 10:44 PAZ
Z inicjatywy najemców Galerii Krosno na parkingu stanęły namioty, w których prowadzony jest handel
Autor: Facebook.com/@GaleriaHandlowaKrosno Z inicjatywy najemców Galerii Krosno na parkingu stanęły namioty, w których prowadzony jest handel

Lockdown przedłużony, większość sklepów w galeriach handlowych jest zamknięta. Towar leży, sprzedawcy nie mają pracy i z każdym tygodniem sytuacja robi się coraz bardziej niewesoła. Dlatego przedsiębiorcy szukają sposobów, aby w zgodzie z obowiązującymi przepisami prowadzić działalność i zarabiać. Na ciekawy pomysł wpadli najemcy z Galerii Krosno.

Sklepy na parkingu. Najemcy z Galerii Krosno znaleźli sposób na handel w trakcie lockdownu. - To nie jest pomysł galerii, lecz inicjatywa przedsiębiorców. To nasi najemcy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów - podkreśla Artur Janas z Galerii Krosno w rozmowie z Eska.pl. 

Galeria Krosno udostępniła wydzielony plac na parkingu. Najemcy sami przygotowali namioty, rozstawili produkty na sprzedaż i tam od 1 kwietnia prowadzą handel. Nie zawsze, bo np. w czwartek w Krośnie intensywnie padał śnieg i był mróz, więc sprzedawcy nie rozstawiali swoich stoisk. 

Skąd pomysł na “akcję namiotową”?

- Po ogłoszeniu konieczności zamknięcia części sklepów ich najemcy mieli tylko dwa dni, aby wyzbyć się części towaru. Nie wiadomo, kiedy skończą się obostrzenia, a wówczas będzie za ciepło na kupowanie ubrań z zimowej i wiosennej kolekcji - wyjaśnia Artur Janas. 

Najemcy zgłosili się do Galerii Krosno z inicjatywą prowadzenia handlu na zewnątrz. Propozycja spotkała się z aprobatą i sprzedaż w namiotach ruszyła 1 kwietnia. Część klientów myślała, że to żart na Prima Aprilis, ale sprzedawcom nie było do śmiechu, bo chcieli sprzedać jak najwięcej towaru przed świętami wielkanocnymi. 

“Akcja namiotowa” - co sprzedaje się w sklepach na parkingu? 

Jak zapewniono, “akcja namiotowa” cieszy się sporym zainteresowaniem klientów, którzy mogą kupić, zwrócić i wymienić zakupione ubrania. Obecnie działają cztery sklepy, wszystkie z odzieżą, bo właśnie one najbardziej ucierpiały na decyzji rządu o zamknięciu galerii handlowych. Nadal działają np. apteki, drogerie, kioski czy księgarnie. Kolejni najemcy z Galerii Krosno planują przenieść działalność na parking pod centrum handlowym.

Czy jest to zgodne z prawem?

Rządowe rozporządzenie mówi wyraźnie: mogą być czynne sklepy poza galeriami handlowymi, które mają powierzchnię mniejszą niż 2000 metrów kwadratowych. Jak poinformowano nas w krośnieńskiej galerii, dotąd nikt nie kontrolował stoisk działających na parkingu. W sąsiedztwie centrum handlowego jest targowisko, na którym handel odbywa się w takim sam sposób. 

Eska XD #019 - życie jak w serialu