Iga Świątek Indian Wells

i

Autor: screen/Instagram @iga.swiatek

Iga Świątek wygrała Indian Wells! Ile Polka zarobiła na turnieju?

2022-03-21 12:24

Fantastyczna seria Igi Światek. Polka pokonała w finale Indian Wells Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:1 i tym samym awansowała na drugie miejsce rankingu WTA. Zagraniczne media okrzyknęły ją "Królową"

Świątek - problemy z trofeum

Zdobycie pucharu turnieju Indian Wells to nie lada wyzwanie. I nie chodzi tylko o grę! Puchar wręczany zwyciężczyni jest sporych rozmiarów i wyjątkowo... nieporęczny. O czym na żywo przekonała się Iga Świątek, która trofeum po prostu nie mogła podnieść. Internauci żartują, że miała większy problem z samym pucharem, niż z jego zdobyciem.

Wygrana Indian Wells - ile zarobi Polka?

Świątek jest uznawana obecnie za najlepszą tenisistkę na świecie. Pierwszy turniej WTA 1000 na twardych kortach wygrała w lutym. To oznacza, że swoją rekordową passę przedłużyła do 11 zwycięstw w cyklu. Od poniedziałku Świątek jest również drugą rakietą świata, po awansie w rankingu oraz zajmuje pierwsze miejsce w WTA Race 2022.

Samo zwycięstwo Indian Wells to oprócz prestiżu również ogromne pieniądze. Nagroda dla zwyciężczyni BNP Paribas Open to 1,23 miliona dolarów. W przeliczeniu to ponad pięć milionów złotych!

PORANNE WYJCE - PUTIN NIE MA JAJ