Jak prawidłowo obierać banany? Większość z nas robiła to źle!

i

Autor: pixabay.com Jak prawidłowo obierać banany? Większość z nas robiła to źle!

Jak prawidłowo obierać banany? Całe życie ROBISZ TO ŹLE!

2022-01-12 10:33

Chyba wszyscy z nas lubią banany. Jedni obierają je od jednej strony, inni od drugiej. Wniosek z tego jest taki: ktoś musi mieć rację, ktoś musi się mylić. Raz na zawsze rozstrzygamy ten spór! Jak prawidłowo obierać banany! Połowa z nas na pewno całe życie robi to źle!

Jak prawidłowo obrać banana? Tak naprawdę do wyboru mamy dwie końcówki! jedną, tą dłuższą z której banan wyrasta. I połowa z nas intuicyjnie wybiera właśnie ją: w końcu mamy za co chwycić, można mocno szarpnąć i banan obrany. Tyle teoria. W praktyce nie jest to takie proste. Jeśli banan jest zbyt dojrzały czasem po prostu urywamy końcówkę. Z kolei w tych bardziej niedojrzałych skórka nie chce dobrze odejść od miąższu.

To może od drugiej strony! Od razu obalmy mit, w tej końcówce czarnego koloru nie ma robaków! Może więc od tej strony! Pozornie, z tej strony trudniej! Nie mamy za co złapać i zwyczajnie w świecie za mocno ściskamy i robimy papkę z wnętrza, nie rzadko resztki banana lądują na naszej ręce.

Czy z odpowiedzią przyjdą nam zwierzęta? W końcu jeśli banan to na pewno musi jeść go małpa. Niestety, w naturze nasi zwierzęcy bohaterowie nie jedzą bananów w ogóle. A zapewne gdyby to robiły nie wpadły by na pomysł aby wpierw obierać banana ze skórki.

Jak więc prawidłowo obierać banana? Jeśli swoje obieranie zaczynasz od czarnej końcówki jesteś bliżej prawdy! To właśnie tam, na samej końcówce banana można uzyskać najlepsze efekty w jego obieraniu. Należy wziąć samą końcówkę w dwa palce w miejscu, gdzie pod spodem nie zaczął się jeszcze "banan właściwy", czyli to co będziemy zjadać. Potem trzeba mocno ją ścisnąć, tak, aby pękła. Jak się okazuje wtedy bez problemu można obrać każdego banana.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...
Źródło: Jak prawidłowo obierać banany? Całe życie ROBISZ TO ŹLE!