Prognoza na majówkę 2022

i

Autor: Pixabay Czy pogoda w majówkę 2022 dopisze miłośnikom grillowania?

Jaka będzie pogoda na weekend majowy 2022? Zobacz prognozę

2022-04-19 13:36

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany długi weekend. Wystarczy wziąć jeden lub dwa dni urlopu, by mieć kilka dni wolnego obok siebie i pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek i wyjazd. Czy pogoda w tym roku dopisze na majówkę?

Weekend majowy 2022 - jak układają się dni wolne

Tegoroczna majówka będzie niestety krótsza niż zdarzało się w latach poprzednich. 1 maja wypada w 2022 roku w niedzielę. Czerwona kartka w kalendarzu wypada więc w dzień wolny. Dlatego biorąc jeden dzień wolnego, czyli poniedziałek 2 maja, uzyskamy w sumie tylko cztery dni wolnego pod rząd. Wiele osób decyduje się więc dobrać jeszcze wolny piątek poprzedzający długi weekend (29 kwietnia) i w ten sposób wydłużyć wolne do w sumie pięciu dni.

Pierwsza reklama VOX FM "Bałkanica"

Majówka 2022 - prognoza pogody

Aktualne prognozy pogody na weekend majowy 2022 nie zapowiadają się w Polsce zbyt optymistycznie. Cały tydzień poprzedzający majówkę najprawdopodobniej będzie chłodny i deszczowy. Jak czytamy w serwisie www.twojapogoda.pl w piątek (29 kwietnia) opadów deszczu możemy spodziewać się na północy kraju - Gdańsk, Olsztyn, Suwałki - oraz na południu - od Kielc i Katowic, po Kraków, Rzeszów i Zakopane. To oznacza, że zarówno w górach jak i nad morzem nie będzie ładnej pogody. Na południu będzie za to cieplej niż na wybrzeżu - w Krakowie, Rzeszowie czy Wrocławiu spodziewać możemy się 16 stopni Celsjusza, podczas gdy w Suwałkach czy Koszalinie zobaczymy jedynie 11 kresek powyżej zera.

Sobota (30 kwietnia) zapowiada się bardzo podobnie, choć w centralnej Polsce możemy spodziewać się, że zza chmur wyjrzy do nas od czasu do czasu słońce. Im dalej na północ tym będzie go więcej, a najcieplejszy i najbardziej słoneczny według prognoz ma być Szczecin - nawet do 17 stopni.

Niedziela (1 maja) ma być deszczowa prawie w całej Polsce. W Warszawie oraz Rzeszowie prognozowane są również burze. Temperatury mogą wahać się od 9 stopni w Bydgoszczy, przez 14 w Szczecinie czy Wrocławiu, aż po 21 stopni w Lublinie i Krakowie czy nawet 22 kreski powyżej zera w okolicach Rzeszowa.

Sonda
Planujesz wyjazd na majówkę 2022?

Poniedziałek (2 maja) przyniesie częściowe rozpogodzenie. Spodziewać się go mogą głównie mieszkańcy zachodniej i centralnej Polski. Szczecin, Gorzów Wlkp. i Zielona Góra zobaczą do 19 kresek powyżej zera i dużo słońca. Równie ciepło może być w okolicach Katowic czy Krakowa, jednak tam spodziewane są opady deszczu.

Wtorek (3 maja) będzie najbardziej pogodnym dniem majówki 2022. Piękne słońce, bezchmurne niebo i temperatury nawet do 20 stopni czekają wypoczywających w okolicach Wrocławia, Opola czy Zakopanego. Opady deszczu prognozowane są jedynie na Podkarpaciu, jednak temperatury tam nie spadną poniżej 18 stopni. 20 kresek powyżej zera i lekkie zachmurzenie prognozowane jest na zachodzie kraju. Na piękną pogodę w okolicach 17-18 kresek powyżej zera liczyć mogą mieszkańcy centralnej Polski. Najchłodniej, bo 12-14 stopni zobaczą wypoczywający w Trójmieście i na Mazurach. Tam może też być największe zachmurzenie.