Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat. Na co chorował i jaka jest przyczyna śmierci?

i

Autor: AKPA Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat. Na co chorował i jaka jest przyczyna śmierci?

wielka strata

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat. Na co chorował i jaka jest przyczyna śmierci?

2024-07-09 11:30

Jerzy Stuhr nie żyje, o czym dowiedzieliśmy się przed południem, 9 lipca 2024. Smutną wiadomość o śmierci przekazał jego syn, Maciej Stuhr. Od wielu lat w mediach pojawiały się informacje o problemach zdrowotnych cenionego aktora. Poznajcie więcej szczegółów już teraz.

Spis treści

  1. Jerzy Stuhr - przyczyny śmierci

Przyczyny śmierci Jerzego Stuhra są podane? Od wielu lat aktor zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Mając 37 lat przeszedł zawał serca, który prawie zakończył jego karierę. Lekarze uratowali go również z drugiego zawału serca. W 2011 roku media obiegła informacja, że wybitny aktor trafił do szpitala. Okazało się, że ma nowotwór krtani. Wiele lat zajął mu powrót do zdrowia i sprawności. W 2020 roku przeszedł udar mózgu, a w 2023 Newseek poinformował, że Stuhr ma nawrót raka. Konieczna była operacja usunięcia krtani. Kilka razy już toczył pojedynek o życie. Teraz jednak to się nie stało. Wiadomość, że Jerzy Stuhr nie żyje przekazał Maciej Stuhr, w rozmowie z Onetem. Miał 77 lat.

Jerzy Stuhr na ostatnich zdjęciach. Mimo choroby emanował radością i uśmiechem

Jerzy Stuhr - przyczyny śmierci

Jerzy Stuhr od lat walczył z chorobami, ale mimo to był aktywny zawodowo. Kochał aktorstwo, scenę i widzów, dlatego zawsze dawał z siebie wszystko. Zapamiętamy go z roli w "Wodzireju", "Amatorze", "Seksmisji" czy "Bez znieczulenia". Najbardziej jednak dał się poznać jako głos osła ze "Shreka", a także jako komisarz "Ryba", w komedii Juliusza Machulskiego, "Killer".

W przeszłości, w rozmowie z TVP Info opowiedział o bardzo trudnej walce z nowotworem. Mówił, że choroba nauczyła go pokory, a w pewnym momencie ważył zaledwie 62 kilogramy: To się może skończyć za chwilę, ale z drugiej strony jeszcze mogę to przewalczyć. Nie wiem, czy w tej chwili, jakby coś mnie dopadło, czy miałbym siłę na walkę, mówił otwarcie.

Czy zmarł w wyniku nowotworu? Przyczyny śmierci Jerzego Stuhra nie zostały jeszcze ujawnione. Nie wiadomo też, jak czuł się w ostatnich dniach ceniony aktor. 

Zmarli w zapomnieniu. Groby polskich aktorów. Niezapomniani
Listen on Spreaker. Źródło: Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat. Na co chorował i jaka jest przyczyna śmierci?