Pierwsze komunie 2021 zostaną PRZEŁOŻONE?! Nowa data nie ucieszy rodziców

2021-04-09 13:50 nm
Komunie w maju zostaną ODWOŁANE?! Nowa data nie ucieszy rodziców
Autor: Pixaby Komunie w maju zostaną ODWOŁANE?! Nowa data nie ucieszy rodziców

Komunie święte: czy odbędą się w maju? Jest sporo wątpliwości. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wciąż wysoki wskaźnik nowych zachorowań. Pojawiły się już głosy, że komunie 2021 mogą zostać przełożone. Padła data, która z pewnością nie ucieszy rodziców. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Komunie 2021: kiedy się odbędą?

Przypomnijmy, że komunie święte w 2020 roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa zostały przełożone na lato. Wtedy jednak mieliśmy znaczniej mniej zakażeń niż obecnie. Czy komunie 2021 odbędą się w maju? Pojawia się coraz więcej wątpliwości. Do 18 kwietnia w Polsce obowiązywać będzie twardy lockdown. Póki co, nie wiadomo, jakie obostrzenia mogą zostać zluzowane. W kościołach obowiązują limity. Natomiast przyjęcia komunijne bardzo często odbywają się w lokalach. Rząd jednak nie planuje całkowitego otwarcia np. restauracji. Mówi się jedynie o uruchomieniu ogródków.

Czy komunie 2021 będą musiały być przełożone? Są już pierwsze głosy w tej sprawie. Z planowaniem komunii świętych 2021 rodzice będą musieli trochę poczekać.

Raport z anteny 09.04, godz.10

Komunie 2021 zostaną przełożone? Nowa data nie ucieszy rodziców

Konferencja Episkopatu Polski zaznacza, że decyzje w sprawie organizacji pierwszych komunii podejmą biskupi. Ci sugerują, by rodzice dzieci pierwszokomunijnych sprawdzali wytyczne na stronach poszczególnych diecezji.

Czy komunie 2021 muszą zostać przełożone? Niektórzy księża uważają, że tak. Jak podaje portalsamorzadowy.pl, takiego zdania jest np. metropolita wrocławski abp. Józef Krupny. Uważa on, że jeśli szkoły pozostaną zamknięte, to komunie powinny odbyć się we wrześniu! Innego zdania jest natomiast biskup Romuald Kamiński z diecezji warszawsko-praskiej. Według niego komunie 2021 powinny odbywać się zgodnie z planem, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego dla mniejszych grup.