Kto zrezygnował ze szczepionki AstaZeneca, będzie musiał poczekać dłużej na swoją kolej

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kto zrezygnował ze szczepionki AstaZeneca, będzie musiał poczekać dłużej na swoją kolej

Kto nie chciał szczepionki AstraZeneca, będzie musiał poczekać. Jak długo?

2021-03-22 16:44

Osoby, które zrezygnowały ze szczepienia preparatem AstraZeneca będą musiały poczekać na swoją kolej. Jak zaznaczył pełnomocnik rządu do spraw szczepień, ich kolejka przepadła. Dworczyk podkreślił, że te osoby będą mogły skorzystać ze szczepienia, ale wiąże się to z "odpowiednio długim czasem oczekiwania".

- Osoby, które zrezygnowały ze szczepienia preparatem AstraZeneca będą się mogły zapisywać na szczepienie, również tym preparatem, ale teraz będą musiały poczekać na swoją kolej - powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk.

Wiele osób zrezygnowało ze szczepionki w obawie o skutki uboczne i spowodowane przez nie zgony. Niektóre kraje zdecydowały się nawet wycofać preparat. Europejska Agencja Leków przebadała szczepionkę ponownie i uznała, że jest bezpieczna. 

Czytaj także: Śmierć po szczepionce AstraZeneca. Czy Polska wstrzyma szczepienia nauczycieli?

- Osoby, które zrezygnowały ze szczepionki AstraZeneca będą oczywiście mogli zapisywać się na szczepienie, natomiast na szczepienie również szczepionką firmy AstraZeneca. No i teraz będą musieli czekać na swoją kolej, dlatego że grupa osób, które się zapisują, jest coraz większa - powiedział Dworczyk.

Zaznaczył, że ponieważ grupa osób rejestrujących się na szczepienie narasta, to "jeśli ktoś nie stawił się na szczepienia, albo zrezygnował z rejestracji wcześniej, w związku z tym teraz musi się liczyć z oczekiwaniem". - Odpowiednio długim czasem oczekiwania - dodał.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Pytanie 1 z 10
Czego nie można robić w Logan County w stanie Kolorado?
Raport z anteny 22.03, godz.10
Źródło: Kto nie chciał szczepionki AstraZeneca, będzie musiał poczekać. Jak długo?