Lady Pank: Członek zespołu podejrzany o "zbrodnię vatowską". Chodzi o milliony złotych

2021-09-08 17:05 STAN PAP.
Gitarzysta Lady Pank podejrzany o zbrodnię vatowską
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Gitarzysta Lady Pank podejrzany o "zbrodnię vatowską"

Gitarzysta Lady Pank podejrzany o tzw. zbrodnię vatowską. Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi w tej sprawie śledztwo. Chodzi o fikcyjne faktury na miliony złotych!

Gitarzysta Lady Pank wystawiał fałszywe faktury?

Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko 48-latkowi zarządzającemu tzw. agencją eventową. Jest on podejrzany o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 mln zł. Ustalono, że chodzi o Jana B., który jest gitarzystą Lady Pank.

Prokuratura poinformowała także, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od grudnia 2019 r. Zostało zainicjowane m.in. zawiadomieniami złożonymi przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Naczelnika Urzędu Skarbowego w Legionowie.

- W toku śledztwa zgromadzono dowodowy wskazujące, że poświadczające nieprawdę faktury były dystrybuowane przez współpracującą z podejrzanym warszawską księgową. Ustalonym osobom nabywającym nierzetelne faktury sukcesywnie ogłaszano zarzuty z art. 271a §1 kodeksu karnego, art. 62 § 2 kodeksu karnego skarbowego albo art. 273 kodeksu karnego. Wśród kilkudziesięciu osób biorących udział w procederze znalazły się również osoby publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show biznesu - podał prokurator Saduś.

Zaznaczył, że teraz "są wykonywane z tymi osobami czynności procesowe w postaci ogłaszania postanowień o przedstawieniu zarzutów". - Do czasu wykonania czynności z udziałem wezwanych osób, Prokuratura Regionalna w Warszawie nie będzie informowała o szczegółach zarzutów, jak również kogo one dotyczą - dodał Marcin Saduś.

Raport z anteny 8.09, godz.10
Źródło: Lady Pank: Członek zespołu podejrzany o "zbrodnię vatowską". Chodzi o milliony złotych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany