Matura 2023. Angielski rozszerzony. ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI [2023 i 2015]

2023-05-09 14:13

Matura rozszerzona z angielskiego 2023 to dla wielu osób ostatnia część pisemnego maratonu z egzaminami dojrzałości. Przed nimi już tylko część ustna i na tym etapie koncentrują się już tylko na niej. Angielski rozszerzony na maturze 2023 jest najpopularniejszą i najchętniej wybieraną opcją obowiązkową przez uczniów. Aż 76 procent tegorocznych absolwentów zdecydowało się właśnie ten przedmiot, jako dodatkowy. Czy wyszło im to na dobre? Przekonamy się już po pierwszych opiniach, które spłyną do sieci. Tymczasem zobaczcie, jak wyglądała matura rozszerzona z angielskiego i jakie były zadania.

Spis treści

  1. Angielski rozszerzony matura 2023 - arkusz CKE
  2. Matura rozszerzona angielski 2023 - arkusz stara formuła
  3. Matura rozszerzona angielski 2023 - ODPOWIEDZI

Angielski rozszerzony matura 2023arkusz CKE, odpowiedzi i zadania. Jak wyglądała matura rozszerzona z angielskiego 2023? Była łatwiejsza niż matura z angielskiego podstawowa, czy jednak uczniowie faktycznie bardziej musieli wytężyć umysł? Ostatecznie dowiemy się, gdy tylko pojawią się wyniki matur, a egzaminatorzy przedstawią szczegółowe rezultaty. Jednak niektórzy uczniowie pokuszą się o wydanie opinii w tym temacie zaraz po opuszczeniu sali egzaminacyjnej. Dadzą znać, czy angielski rozszerzony matura 2023 był banalny, czy jednak osoby, które układały zadania postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Już przed samym egzaminem wiedzieliśmy, czego zdający mogli się spodziewać. Tradycyjnie najpierw musieli wykazać się umiejętnym słuchaniem ze zrozumieniem. Później muszą przeczytać tekst i wpisać prawidłowe odpowiedzi. Na koniec czeka ich największe wyzwanie, czyli treść rozwinięta. Nie było wiadomo, czy matura z angielskiego rozszerzona 2023 to list, mail czy może wpis na stronę internetową.

Angielski rozszerzony matura 2023 - arkusz CKE

Angielski rozszerzony na maturze 2023 był najczęściej wybieranym dodatkowym przedmiotem. Jednocześnie trzeba dodać, że uczniowie zdający egzamin dojrzałości w nowej formule musieli wybrać jeden dodatkowy przedmiot. Jak wygląda matura rozszerzona z angielskiego 2023? Jakie były zadania w formule 2023? Damy Wam znać popołudniu, gdy CKE prześle kompletne arkusze maturalne.

Matura rozszerzona angielski 2023 - arkusz stara formuła

Matura rozszerzona angielski 2023 w starej formule zdawana była wyłącznie przez chętnych. Dlaczego tak? Uczniowie czteroletniego technikum i szkół branżowych drugiego stopnia uczyli się na zasadach ustalonych przez ministerstwo w przeszłości. Gdy zaczynali szkołę nie trzeba było zaliczać dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Mimo to wiele osób decydowało się spróbować swoich sił i to właśnie dla nich opublikujemy w tym miejscu arkusze CKE 2015.

Matura rozszerzona angielski 2023 - ODPOWIEDZI

Odpowiedzi matury rozszerzonej z angielskiego 2023 przydadzą się tym, którzy mają nadzieję, iż uzyskali wymarzoną liczbę punktów. Ci sprawnie posługujący się językiem angielskim na pewno zdobędą powyżej 90 procent. Niektórzy natomiast mogli mieć większe problemy z maturą rozszerzoną niż podstawową. Z reguły jest ona trudniejsza. Oficjalne odpowiedzi matury rozszerzonej z angielskiego 2023 ujawnione zostaną w lipcu 2023 wraz ze szczegółowymi danymi. Tego dnia uczniowie będą mogli odebrać świadectwa dojrzałości. Najszybciej odpowiedzi matury rozszerzonej z angielskiego będą pojawiać się w mediach społecznościowych. 

Eurowizja 2023 - KIEDY w telewizji? KTO Z POLSKI jedzie na Eurowizję 2023?

Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi