Mecz Anglia – Dania. Kto wywalczy finał Euro 2020? RELACJA, BRAMKI, WYNIK

Autor: AP Mecz Anglia – Dania. Kto wywalczy finał Euro 2020? RELACJA, BRAMKI, WYNIK

2021-07-07 17:41

Mecz Anglia – Dania to przedostatni mecz Euro 2020. Po nim kibice w całej Europie zobaczą tylko wielki finał. Czy Anglia po raz pierwszy wejdzie do finały tej imprezy, a może Dania po raz drugi? Dzisiaj na londyńskim Wembley wszystko się okaże! Mecz wyłoni drugiego finalistę piłkarskich mistrzostw Europy i rywala Włoch.

Mecz Anglia – Dania już trwa! Przedostatnie widowisko na Euro 2020 rozgrywane jest na londyńskim stadionie Wembley. Dzisiaj późnym wieczorem dowiemy kto zagra w wielkim finale z reprezentacją Włoch. Ci wczoraj zapewnili sobie awans po dość przeciętnym meczu jak na Włochów podczas tego Euro przystało. Mimo wszystko to oni czekają z niecierpliwością na wynik dzisiejszego spotkania. Czy zaskakująco dobra w obronie Anglia zapewni sobie awans do finału po raz pierwszy w historii? A może to Duńczycy, którzy od początku turnieju mieli pod górkę, powtórzą wynik sprzed kilkudziesięciu lat? Obie reprezentacje mierzyły się nie tak dawno temu... We wrześniu i październiku 2020 roku w ramach Ligi Narodów w Kopenhadze padł remis 0:0, a w Londynie Dania wygrała 1:0 po golu z rzutu karnego. Wówczas egzekutorem był Eriksen. Mecz rozpoczął godzinie 21.00.

Spis treści

1. Mecz Anglia – Dania. Kto wywalczy finał Euro 2020?
  2. Mecz Anglia – Dania. RELACJA
  3. Mecz Anglia – Dania: WYNIK
  4. Mecz Anglia – Dania: BRAMKI

Mecz Anglia – Dania. Kto wywalczy finał Euro 2020?

Finał dla Anglii byłby historycznym momentem. Do tej pory reprezentacja z wysp nie dokonała tego. Najbliżej finału angielscy piłkarze byli w 1996 roku, jednak wówczas musieli uznać wyższość Niemców. Dania ma już doświadczenie w grze o najważniejszy europejski tytuł dla reprezentacji narodowych. Zwycięstwo pozwoliłoby Duńczykom po raz drugi zagrać w finale ME. Dotychczas tej sztuki dokonali w 1992 roku, kiedy na szwedzkich stadionach sensacyjnie sięgnęli po tytuł.

Mecz Anglia – Dania. RELACJA

Reprezentacja Anglii w dzisiejszym meczu zagra ustawieniem: 4 - 2 - 3 - 1. W ich składzie zobaczymy:

Pickford J. (B), Kane H. (C), Maguire H., Mount M., Phillips K., Rice D., , Saka B., Shaw L., Sterling R., Stones J.Walker K.

Reprezentacja Danii zagra ustawieniem: 3 - 4 - 3, a w wyjściowym składzie znaleźli się:

Schmeichel K. (B), Braithwaite M., Christensen A., Damsgaard M., Delaney T., Dolberg K., Hojbjerg P., Kjaer S. (C), Maehle J., Stryger Larsen J., Vestergaard J.

10' Pierwsze minuty spotkanie to wysoki pressing Anglików, którzy mieli kilka dobrych okazji na zdobycie pierwszej bramki.

20' Mecz nieco się wyrównał. Swoje okazje mieli również Duńczycy, którzy podchodzą z akcji na akcję coraz bliżej bramki Pickforda.

30' Gol! Mikkel Damsgaard (Dania) pięknie strzela z rzutu wolnego! Dania na prowadzeniu!

38' Simon Kjaer (Dania) wbija piłkę do własnej bramki. To była świetna akcja Anglików!

49' H. Maguire (Anglia) dostaje żółtą kartkę za uderzenie łokciem kapitana Duńczyków Kjaera.

55' Świetna interwencja Kaspera Schmeichela! Poddenerwowany żółtym kartonikiem H. Maguire idealnie odnalazł się w polu karnym i głową skierował piłkę w światło bramki. Schmeichel wykonał świetną robotę, aby zatrzymać ten strzał.

64' Andreas Christensen (Dania) leży na murawie. To chyba kontuzja, która wykluczy go z dalszej gry w tym meczu.

67' Trzy zmiany w drużynie Danii: Kasper Dolberg zakończył dzisiaj grę, zmienił go Christian Norgaard, kolejna zmiana to Yussuf Poulsen za Mikkel Damsgaarda i trzecia: Jens Stryger Larsen za Daniela Wassa.

69' Chwilę później zmiana również w reprezentacji Anglii: Bukayo Saka schodzi z boiska, wchodzi Jack Grealish.

72' D. Wass (Dania) żółta kartka!

75' Sędzia po weryfikacji powtórki  VAR nie przyznaje rzutu karnego dla Anglii

79' Jednak zmiana. Trener Kasper Hjulmand jest zmuszony zmiany Andreasa Christensena (Dania). Piłkarz nie może kontynuować gry, a w jego miejsce pojawił się Joachim Andersen.

88' Thomas Delaney (Dania) schodzi z boiska, a na nim pojawia się Mathias Jensen.

90+' Będzie dogrywka!

95' Dwie zmiany: Jordan Henderson (Anglia) wchodzi i schodzi Declan Rice, boisko opuścił również Mason Mount, a wszedł Phil Foden.

105' Harry Kane (Anglia) wykonuje rzut karny i zdobywa bramkę po dobitce!

105' Zmiana w reprezentacji Danii. Jannik Vestergaard schodzi i zastąpił go Jonas Older Wind.

106' Gareth Southgate zdecydował się wzmocnić siłę obrony. Kieran Trippier wchodzi na boisko za Jacka Grealisha.

Mecz Anglia – Dania: WYNIK

Zakończyła się pierwsza połowa półfinału. Ostatni kwadrans był bardzo ciekawy. Po pierwszej, pięknej bramce Duńczyków mecz ożywił się. Do przerwy remis 1:1. Po drugiej połowie nie wyłoniono zwycięzcy. W doliczonym czasie to zespół VAR zadecydował o tym, że Anglikom należy się karny. Kamery sędziowskie potwierdziły decyzję głównego arbitra, która wydaje się kontrowersyjna. Już podczas meczu mogliśmy usłyszeć od komentatorów, że sędzia popełnił błąd. Anglia po dogrywce, bez rzutów karnych wygrała z Danią 2:1

Mecz Anglia – Dania: BRAMKI

30' Mikkel Damsgaard (Dania)

38' Gol samobójczy Simona Kjaera

105' Harry Kane (rzut karny)

Gardzielik: Mateusz Borek o mnie zapomniał, a teraz jestem koniem pociągowym GiA

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?