Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Social media

Meta chce stworzyć odpowiednik Twittera? Co wiadomo o nowej aplikacji?

2023-05-23 14:58

Nie da się ukryć, że Twitter po przejęciu przez Elona Muska, zaczął tracić na wartości i popularności. Z tej okazji chcą skorzystać twórcy Facebooka. Firma Meta, podobno pracuje nad stworzeniem własnego odpowiednika Twittera o nazwie roboczej Barcelona. Sprawdźcie, co już wiadomo o tym projekcie.

„Nowy Twitter” od twórców Facebooka

Chociaż na rynku są inne aplikacje, które mogą być alternatywą dla Twittera jak np. Mastodon. Nie są one jednak tak popularne, jak sam „ćwierkacz”. Obecnie nad własnym konkurencyjnym produktem dla tej platformy pracuje Meta, czyli twórca Facebooka i Instagrama.Informacje o pracach nad konkurencyjną aplikacją od Mety umieścił Alessandro Paluzzi, który często podaje wiarygodne newsy technologiczne. Według niego Meta pracuje nad projektem Barcelona, który ma być „Instagramem dla myśli”, opierającym się na treściach tekstowych. Wszystko wskazuje na to, że Projekt Barcelona, będzie „nowym Twitter’em” od Mety.

Co wiadomo o projekcie Barcelona?

Według przecieków podanych przez użytkownika Alessandro Paluzzi:

  • będzie to osobna aplikacja, nie moduł dodany do Instagrama, jednak będą one kompatybilne;
  • długość pojedynczego posta w projekcie Barcelona ma wynosić do 500 znaków;
  • każdy wątek będzie mógł mieć do 100 postów;
  • aby dołączyć do Barcelony, potrzebne będzie zaproszenie.

Informacje te potwierdziła influencerka Lia Haberman, która opublikowała nawet screen aplikacji, która ma być konkurencją dla Twittera.

Zgodnie z nowymi informacjami, użytkownicy Instagrama będą mogli zalogować się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła. Ich obserwujący i obserwowani, blokowani, biografia i weryfikacja zostaną przeniesione z głównej aplikacji do nowej aplikacji. Nowa aplikacja ma również pozwolić na kontrolę prywatności wpisów i dzielenie się nimi w innych mediach.Data premiery nowego produktu od Mety nie jest jeszcze znana, jednak podobno osoby zaproszone do testów mogą już zarezerwować swoje nazwy użytkownika.

Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer
Źródło: Meta chce stworzyć odpowiednik Twittera? Co wiadomo o nowej aplikacji?