Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie! Tylko drugą dawką

i

Autor: Pixabay.com Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie! Tylko drugą dawką

Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie! Tylko drugą dawką

2021-05-25 14:38

Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM. Dostępność do programu szczepień ma zwiększyć się dla osób zaszczepionych pierwszą dawką. To jedno z wielu działań zachęcających Polaków do szczepienie się.

Około 70 procent społeczeństwa wyraża chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19, jednak jak stwierdził Michał Dworczyk nie jest to satysfakcjonująca ilość więc rząd wprowadza szereg działań, które mają zachęcić Polaków do przyjmowania szczepionki. Wśród nich jest zwiększenie dostępności do programu szczepień. Od 1 lipca drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym miejscu.

- Wiele osób zwracało uwagę na to, że zaszczepili się pierwszą dawką w jednym punkcie i chcieliby się zaszczepić w innym. To było niemożliwe albo trudne. Teraz myślę, że to będzie istotne zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Od 1 lipca takiego problemu już nie będzie - zapewnił Michał Dworczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarze Reprezentacji zaszczepieni. Wśród nich Robert Lewandowski!

Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie!

Osoby zaszczepione pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, będą mogły wybrać dowolny punkt w Polsce, w którym zechcą przyjąć drugą dawkę – takie informacje przekazał na dzisiejszej konferencji Michał Dworczyk, szef KPRM.

Oznacza to, że w trakcie wakacyjnego wypoczynku będziemy mogli wybrać się na chwilę do dowolnego punktu szczepień, aby w nim przyjąć kolejną dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. Minister odpowiedział także, na pytanie odnośnie tego, czy w wakacje nie będzie problemu z dostępnością konkretnych szczepionek we wszystkich punktach szczepień w Polsce. Taki problem pojawia się w niektórych miastach aktualnie.

- Nie uruchamiamy tej funkcjonalności w tej chwili. Ona ruszy od 1 lipca, będziemy informować o szczegółach i uruchomieniu tej możliwości. Na razie musimy się do tego przygotować i poczekać aż szczepionek będzie na tyle dużo, aby takie rozwiązanie było możliwe – skomentował Michał Dworczyk.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Źródło: Od 1 lipca szczepienia II dawką w dowolnym punkcie! To ułatwi szczepienia w wakacje?