Wiosna ognisko grill

i

Autor: Pixabay

Pierwszy dzień wiosny 2022: jak długo utrzyma się dobra pogoda?

2022-03-21 14:15

Wiosna w tym roku przywitała nas bardzo łaskawie. W większości kraju temperatury oscylują w okolicy 10 stopni Celsjusza i więcej. Czy to oznacza, że wiosna zagościła u nas na dobre? Jaki będzie najbliższy weekend?

Czy wiosna zostanie na dobre?

Poprzednie lata nie zawsze nas rozpieszczały jeśli chodzi o początek astronomicznej wiosny. Zdarzało się, że 21 marca był wciąż pod znakiem śniegu i niskich temperatur. Wszyscy zadajemy sobie więc pytanie czy taki stan utrzyma się do weekendu. Aktualne prognozy są mocno optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że możemy liczyć na bardzo ciepły tydzień.

Patrząc na długoterminowe mapy dla Warszawy czy Wrocławia możemy spodziewać się, że najcieplejsza w tym tygodniu będzie środa. W stolicy tego dnia na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni, a we Wrocławiu słupki mogą sięgnąć nawet 20 kresek powyżej zera.

PORANNE_WYJCE - STARA TWOJA [DARIA - PARANOIA PARODIA]

Czy weekend będzie pochmurny?

Trochę chłodniej prezentuje się weekend w prognozach. W Warszawie możemy spodziewać się 15 stopni w sobotę i 13 w niedzielę. Prognozowane jest też lekkie zachmurzenie, jednak na ten moment nie zapowiada się, że miałoby z tych chmur padać. Z kolei mieszkańcy Wrocławia mogą liczyć na 16 stopni w sobotę, a w niedzielę nawet na 18 kresek powyżej zera i prawie bezchmurne niebo.

Wygląda na to, że możecie śmiało planować prace w ogrodzie czy na działce na najbliższy weekend. Niewykluczone też, że uda się zainaugurować sezon grillowy 2022.