Po mieszkaniu biegał SKORPION! Pajęczak wrócił z domownikami z wakacji

2021-06-15 14:47 Arkadiusz Iskierka PAP.
Po mieszkaniu biegał SKORPION! Pajęczak wrócił z domownikami z wakacji we Włoszech
Autor: Josch13 z Pixabay

W mieszkaniu jednej z rodzin mieszkającej w Warszawie przy ulicy Szczęśliwickiej znaleziono skorpiona. Interweniował Ekopatrol straży miejskiej - przekazał PAP starszy inspektor Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej. Domownicy sądzą, że nieproszony i niebezpieczny pajęczak zawieruszył się w bagażu z wakacji we Włoszech!

Do zdarzenia doszło w sobotę. Strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali pilne wezwanie do jednego z mieszkań przy ulicy Szczęśliwickiej. Domownik, który powiadomił służby wskazał, że w swoim mieszkaniu zauważyli skorpiona. "Niebezpiecznym gościem zainteresował się pies gospodarzy. Zwrócił uwagę swoim intensywnym szczekaniem" - podał starszy inspektor Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: FALA UPAŁÓW w Polsce. Hiszpański upał nadchodzi! Tak GORĄCO jeszcze nie było!

Pajęczak wrócił z nimi z wakacji we Włoszech

Nieproszony gość miał kilka centymetrów i miał się całkiem dobrze. Z relacji mieszkańców wynika, że mogli go przywieźć z wakacji we Włoszech – zaznaczył starszy inspektor.

Dzięki reakcji domowników nikomu nic się nie stało i skończyło się na strachu. Mundurowy dodał, że po odłowieniu strażnicy bezpiecznie przewieźli skorpiona do Centrum CITES działającego przy warszawskim ZOO.

Ogródek działkowy