Pogoda w poniedziałek (2.08). Większe przejaśnienia; możliwe przelotne opady

2021-08-02 8:38 Róża Perszon
Pogoda na sierpień 2021. UPAŁY jeszcze WIĘKSZE niż w lipcu?! Zobacz długoterminową prognozę pogody
Autor: Unsplash - Jarosław Kwoczała Pogoda na sierpień 2021. IMGW opublikowało długoterminową prognozę. Nadchodzą jeszcze większe upały

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie będzie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia. Możliwe są przelotne opady deszczu – powiedziała PAP synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura wyniesie 10-13 st. C.

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW, w poniedziałek (2.08) będzie już dużo spokojniej, bez gwałtownych zjawisk. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie przeważnie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia.

"W poniedziałek spodziewane są przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie zagrzmi i mogą zdarzyć się burze, ale dużo słabsze. Przewidywane są opady deszczu do 10 mm i wiatr maksymalnie do 60-70 km/h"

 – powiedziała PAP Ewa Łapińska.

Jak przekazała, temperatura wyniesie od 19 st. C w górach i 20 st. C nad morzem do 23 st. C na wschodzie Polski.

W nocy z poniedziałku na wtorek przelotne opady deszczu prognozowane są krańcach południowych i w strefie nadmorskiej. "Poza tym dużo przejaśnień. Temperatura przeważnie od 10 do 13 st. C. Najcieplej będzie nad morzem ok. 16 st. C" – powiedziała synoptyk.

Złoty medalista olimpijski: pierwszy telefon wykonałem do mojej dziewczyny!