Polał zamarzniętą szybę WRZĄTKIEM!

i

Autor: Canva/TikTok @gollandec3 Czy można rozmrozić szybę wrzątkiem? Ten mężczyzna raczej pożałował swojego pomysłu...

Polał zamarzniętą szybę WRZĄTKIEM! Internauci: Nikt się tego nie spodziewał [WIDEO]

2022-12-09 11:34

Zima wkroczyła z przytupem do Polski. W wielu miejscach zrobiło się mroźno, a synoptycy zapowiadają śnieżyce. Nie ma nic gorszego niż skrobanie zamarzniętych szyb samochodu o poranku. Niektórzy próbują różnych sztuczek by ułatwić sobie to zadanie. Czy polewanie szyby wrzątkiem to dobry pomysł?

Sposób na szybkie odmrożenie szyby?

Bądźmy szczerzy - nikt z nas nie lubi odśnieżania samochodu. A jeśli do tego dochodzi jeszcze konieczność skrobania zamarzniętych szyb to do czasu dojazdu o poranku trzeba doliczyć kilka minut. Nic dziwnego, że wiele osób szuka life hacków, które pomogą szybko rozmrozić szyby. Na rynku dostępne są specjalne preparaty w sprayu, które na pewno choć trochę ułatwiają pozbycie się lodu z szyb. Na TikToku pojawił się filmik, w którym mężczyzna zmarzniętą szybę polewa... wrzącą wodą prosto z czajnika. Oczywiście nie jest zaskoczeniem, że oprócz lodu pęka również szyba w samochodzie. Internauci nie pozostawiają na mężczyźnie suchej nitki!

Pierwsza Zmiana Komentuje w VOX FM #6

- przepraszam ale czego się spodziewał? ?

- Że szyba pękła to rozumiem... ale żeby od wody odpadła klamka? ???

- dobry sposób ale woda maks 50 stopni, polecam ?

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami nie należy włączać silnika samochodu podczas odśnieżania. Usunięcie śniegu z pojazdu jest konieczne, ponieważ może on stworzyć zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Najważniejsze elementy, które muszą zostać odśnieżone to dach, szyby, wszystkie lampy oraz tablice rejestracyjne. Nieprawidłowe odśnieżenie może kosztować nas mandat w wysokości nawet 500 zł. Z koeli odśnieżanie przy włączonym silniku w terenie zabudowanym traktowane jest jako nadmierna emisja spalin i może skończyć się mandatem w wysokości 100 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Przejechała go KARETKA POGOTOWIA! Internauci "ambulans był pierwszy na miejscu zdarzenia"

Sonda
Czy polałbyś zamarzniętą szybę wrzątkiem?