Szczepionka na koronawirusa w Łodzi: Ta poradnia szczepi 4x więcej pacjentów!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. whitesession

Polska będzie sprzedawać szczepionki na koronawirusa poza Unią? Premier komentuje! [RAPORT Z ANTENY 19.02.2021]

2021-02-19 10:03

Polska kupiła 20 milionów szczepionek AstraZeneki. Cztery miliony zamierza sprzedać krajom spoza Unii. Dawki trafią między innymi na Ukrainę, do Gruzji czy Albanii. Zgody Unii na takie działanie nie ma, ale rząd zapewnia - pracujemy nad tym. Zdaniem Mateusza Morawieckiego, sama unijna polityka dostaw szczepionek ma wiele wad.

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 19.02.2021 - łazik na Marsie wylgądował
  2. RAPORT Z ANTENY 19.02.2021 - 20 najlepiej zarabiających klubów świata

Komisja Europejska wywalczyła za małe dostawy. Wzywam żeby wykorzystała swoje możliwości wpływu - podkreślał szef polskiego rządu. Premier chce nie tylko odsprzedać szczepionki krajom spoza Unii, ale też udostępnić miejsca w szpitalach tymczasowych Słowakom i Czechom.

Tymczasem przedłużająca się pandemia bardzo mocno odbija się na gospodarce, a co piąty lokal gastronomiczny może zbankrutować. Pracę straci co najmniej 200 tys. ludzi jak wynika z analiz Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Właściciele restauracji znaleźli się w trudnym położeniu i podejmują drastyczne kroki. Policja zajmuje się sprawą lokalu koło Limanowej w Małopolsce, gdzie 80 osób przebywało w restauracji, która zgodnie z obwiązującymi obostrzeniami  powinna być zamknięta.

RAPORT Z ANTENY 19.02.2021 - łazik na Marsie wylgądował

To mały krok dla łazika, ogromny krok dla ludzkości. Misja łazika, który wczoraj wylądował na Marsie ma trwać 10 lat. Na co dzień ma poruszać się powoli i ostrożnie - pokonując zaledwie 100 metrów.

RAPORT Z ANTENY 19.02.2021 - 20 najlepiej zarabiających klubów świata

Znamy 20 najlepiej zarabiających klubów świata. Ekstraklasa daleko w tyle. Mimo pandemii najbogatsze zespoły zarobiły setki milionów Euro, jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

WIĘCEJ możecie usłyszeć i zobaczyć w naszym WIDEO!

Raport z anteny 19.02, godz.10

QUIZ Czy smartfon rządzi twoim życiem?

Pytanie 1 z 15
Czy czujesz się bezradny/zagubiony, gdy nie masz przy sobie telefonu?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 19.02.2021: Polska będzie sprzedawać szczepionki na koronawirusa poza Unią? Premier komentuje!